Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az 5-6 évig tartó hétvégi...

Az 5-6 évig tartó hétvégi kocadohányzás mennyit számít egészségügyi szempontból, mindenképpen fontos elmondani az orvosnak?

Figyelt kérdés

Egyetemen és középiskola végén hétvégente szívtam el 3-6 szálat, hétköznap csak nagyon ritkán. 5 éve egyáltalán nem dohányzom.

Ha az orvos kérdezi mit mondjak? Ha elmondom, akkor valószínűleg úgy kerül be az anamnézisembe hogy korábban dohányzott de már abbahagyta, ilyen esetben nem nagyon láttam hogy ráírják mennyit is dohányzott valaki. Ez viszont sokak szemében ellenérzést vált ki, hogy persze, a hülye dohányos jó hogy beteg lett (eü dolgozó vagyok én is, de tök más téren). Tudom, hogy egészségtelen volt és növeli a rizikófaktort, de az odabiggyesztett "már abbahagyta a dohányzást" nem mindegy, hogy pár évig heti 1-2 szálat vagy 40 évig napi 2 dobozt jelent.



2014. dec. 3. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Oda szokták írni azt is, hogy korábban mennyi ideig és mennyit dohányzott. Legalábbis én mikor gyakorlaton beteget vettem fel, mindig ráírtam, mivel így tanították.

De amúgy nem mindegy? Szerinted azért fog valaki rosszat gondolni rólad, mert dohányoztál? Inkább helyeselnek egyet, hogy letetted és kész.

2014. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondhatod.. De szerintem semmit nem számít.
2014. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nálunk az aktuálisan dohányzóknál szokták ráírni részletesen, bár vannak lusták akik elintézik egy "nic: poz"-zal.

Akik már abbahagyták azoknál ritkán láttam mennyiséget csak ráírják hogy "korábban dohányzott", viszont valaki ráírja a dohányzás BNO-ját, át se írja és a következő alkalommal már másképp kerül a dokumentációba a beteg meg csodálkozik, hogy ő nem is dohányzik.


Általában lehet nem gondolnak semmit, de dolgozom olyanokkal akiknek vannak megjegyzéseik erre-arra a betegre. Mondjuk tudom, le kell tojni, hol érdekeljen engem mit gondol rólam, végül is semmi köze hozzá...

2014. dec. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!