Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Máról holnapra vagy szépen...

Máról holnapra vagy szépen lassan? Hogy érdemes leszokni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Máról holnapra. Tarts egy dobozzal otthon, hogy ne legyél teljesen frusztrált, de ha le akarsz szokni, az csak úgy megy, ha egyik napról a másikra leteszed, rágózz, esetleg e-cigi.
2014. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit szívsz és mióta.
2014. dec. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a szép lassannal csak ámítod magad hetekig, hónapokig, majd a végén máról holnapra teszed le... nincs ám különbség...
2014. dec. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Minden cselekedet az agyban dől el. Ha ezt elfogadod és megtalálod azt a motivációt, hogy miért szereted azt csinálni és miért nem szeretnéd azt csinálni, akkor már közel vagy a leszokáshoz. Az legyen a fontosabb, hogy nem szeretnéd csinálni, de ehhez kell konkrétum. Nekem három motivációm volt. Spórolni akartam, szerettem volna, ha se a lakásomnak se nekem ne legyen bagó szagom és a páromnak is örömet akartam szerezni. Amikor ezt eldöntöttem utána egy hónap múlva gyújtottam rá újból és utoljára, de három slukk után eldobtam, mert borzasztónak tartottam, azóta tíz év telet el. Ma is kimegyek a kollegáimmal a munkahelyi dohányzóba "cigizni", de én soha nem gyújtok rá, csak közösség miatt csinálom.
2014. dec. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ha találsz helyette más cselekvést és közben még arra is rájössz, hogy tulajdonképpen nincs is rá szükséged, akkor kb az utolsót akkor szívod el, amikor ezen gondolkozol, egyből megszűnik. ha valaki magát megerőszakolva, sanyargatva akar leszokni, annak csak az lesz a hatása, hogy pár napig vagy hétig megállja, aztán megtörik és napi két dobozzal szív el mérgében, már csak azért is, hogy bepótolja. a gyerek sem abból tanul ha ütik, hanem ha értelmesen érvekkel elmagyarázzák neki, hogy nem szabad játszani a gyufákkal például.
2014. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra nehéz, pár hónapig megálltam majd vissza, utána az lett belőle hogy kéregettem majd vissza adtam pénzbe, szotyiba, édességbe :D kinek mi volt a gyengéje, ez ment vagy 3 évig sajna, nem nehezteltek rám mert vissza adtam a magam módján. Azután beteg lettem, 1 hétig otthon voltam és nem volt kitől kérni de nem is hiányzott, utána vissza mentem és kínáltak volna de én nemet mondtam, a legrosszabb az volt amikor kajáltam és annak végeztével rá kellett volna gyújtanom de azt is megálltam, kell akarat is hozzá, én már sokszor belekezdtem és talán már bele is fáradtam az egész mizériába. Végül pedig volt pár eléggé "szívszorítós" éjszakám amikor is azt hittem az lesz az utolsó, és arra jól tudtam hogy a dohányzás erősen rásegít, (ha vki nem vágná szval elég erős szívinfarktusom volt, kb, a 3. lábon kihordottnak hívják, de rám mindég álmomba jött) szval így hát letettem, ennyi a sztorim, 38 vagyok ff.
2014. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Dobd ki az összes cigidet otthonról, és ne vegyél újat. Gondolj másra, vagy foglald le magad valami olyasmivel mint pl: rágózás, vagy pedig cukorkaevés XD

Biztos nehéz leszokni (én sohase cigiztem, és soha nem is fogok), de az nem jó ötlet, hogy szépen lassan, mert ugyanott lyukadsz ki, mint az elején..

Nem szabad szépen lassan!

Ezt onnan tudom, mert apum, is így akart leszokni, aztán nem lett semmi belőle.. Még mindig dohányzik..

2014. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, végre erőt vettem magamon, 2 napja nem dohányzom. Tudom ez még nem nagy dolog, de úgyérzem kibírom! :)
2014. dec. 12. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Grat, nagyon ügyes vagy, csak így tovább, biztos sikerülni fog:)
2014. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gangyi válasza:
87%

Én hétvégi cigis voltam, bulikban vagy barátokkal dohányoztam. Hétköznap nagyon ritkán gyújtottam rá max egy kávé mellé. Én mindig is azt mondtam magamról, hogy nem vagyok rászokva, persze a barátaim poénkodtak ezen. Tavaly nyáron egy hónapig nem cigiztem 10 pusziért cserébe. :D Nem esett nehezemre megállni.

Idén szeptember közepén egy barátommal beszéltük meg, hogy letesszük a cigit. Egy péntek este kis iszogatás megvettük az utolsó dobozt, abból szívtam két szálat, aztán jövő hét hétfőtől egészen máig egy szál sem. Sajnos ő nem tette, külön lelki problémák miatt sem, bár azt mondja, hogy újév kezdetével leteszi, sajnos kicsit kételkedem benne.

Szerintem azért emberfüggő a dolog. Nekem nem hiányzik, már büdösnek is találom, de nem zavar, ha dohányoznak mellettem, általában elkísérem a többieket, társalogni velük. Volt persze pár pillanat, mikor kívántam, hogy "ú de jó lenne", de csalódásnak élném meg, vagyok olyan erős akaratú, hogy megálljam, mostantól mindörökre. Kipróbáltam, jó volt, de nincs szükségem rá, ennyi.

Letenni azonban nincs értelme fokozatosan szerintem, az csak önámítás.

Ahogy Yoda is mondta:

"Tedd, vagy ne tedd! De sohase próbáld..."

:D

2014. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!