Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Megteheti ezt a dohánybolti...

Megteheti ezt a dohánybolti eladó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A rend kedvéért: 22 éves vagyok. A minap az egyik dohányboltban elkérték a személyimet, amit kedvesen át is adtam az eladónak. Vizslatta a kártyát, majd hosszas tűnődés után kijelentette, hogy szerinte ez nem az én igazolványom. Konkrétan arcon röhögtem a hölgyet, gondoltam viccel, kiderült,hogy nem. Felsoroltam neki az adataimat, és kértem, hogy ha lehet ne tartson fel,csak adjon egy cigit, válaszul ő közölte velem, hogy mivel nem én vagyok a képen, ezért viszontlátásra (!!!!!!!!!!!!!)

Hozzáteszem abszolút felismerhető vagyok, nem voltam erősen sminkelve, nem volt rajtam szemüveg, plasztikai műtéten sem estem át, csupán csak annyit változtam,amennyit normális esetben egy ember néhány év alatt.


Kérdés tehát: megteheti a boltos, hogy a hasára csap, és nem szolgál ki?


Köszi


2015. jan. 1. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem kérték panaszkönyvet?
2015. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Hogy megteheti-e? Nem vagyok jogász, így nem tennék erre vonatkozó joginak látszó kijelentést.


De ezt gondolom:

1. Minden boltos abból él, hogy elad. Ehhez jó hírnév, megbízhatóság sem árt. Semmi észérv nem szól amellett, hogy rossz kedvű, megbántott, vagy bármi módon sérelmet szenvedett vevő távozzon a boltból.

2. Nagyon-nagyon csúnya büntetéseket osztanak ki azért, ha kiskorút szolgálnak ki. Akár be is zárathatják a boltot, de milliós bírságokat is osztogattak már.


Nehéz lehet mérlegelni egy-egy esetben, melyik az erősebb a kettő közül. Esetedben - lehet nem megfelelően tálalva - a második érv győzőt.

2015. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet a nyakára néztek, vagy kiderült, hogy korábban hamis személyikkel szolgált ki kiskorúakat.

igen, a panaszkönyv megoldás lett volna.

utólag semmit nem tehetsz, ne menj többet oda.

2015. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Megteheti és nagyon jól tette, hogy nem szolgált ki.

Ha nagyon akartad volna igazolni magad, rendőrt kellett volna hívnod.

2015. jan. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze, majd rendőrt hivok egy kék szofiert..
2015. jan. 2. 02:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem csinálok belőle problémát egyébként, van meg 20 másik dohanybolt a varosban, csupáncsak nem ertem, hogy honnan veszi a bátorságot, hogy meggyanusitson azzal, hogy hamis okmányokkal próbálok visszaélni. Mellesleg Nehogy bemagyarazza nekem valaki, hogy a dohanybolt az FBI, az eladónak szerintem annyi a dolga, hogy elkerje a személyit, ha van, akkor adjon cigit es ne kezdjen el bunugyi nyomozót jatszani. Akkor büntetik őket, ha nem bizonyosodnak meg rola, hogy nagykorú a vásárló, nem akkor, ha hamis személyivel vagjak at őket..
2015. jan. 2. 02:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A hatóság direkt beugratós vásárlókkal szokta ellenőrizni őket.

Van, hogy másnak a személyijével küldenek be fiatalkorút, vagy konkrét eset volt, hogy pár hét híján 18 éves, de huszonévesnek látszó 190 centis fiút küldtek be személyi nélkül, és ha kiszolgálták, akkor jött a pénzbüntetés plusz 3 hónap zárva tartás.

A boltosnak az a dolga, hogy kétség esetén (pl. nem saját igazolvány) ne szolgáljon ki. Ennek csak az ellenkezőjéért marasztalhatja el bárki is.

Az alkalmazott nyilván úgy gondolkodik, hogy nem olyan fontos a bevétel, inkább nem szolgálja ki akár a vásárlók felét, mint hogy beugorjon egy cselnek, és odalegyen a munkahelye.

Szerintem fordított esetben te is így tennél.

2015. jan. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
az eladásból egyedül a tulaj jár jól, az eladónak a világon semmi előnye nem származik az eladásból, kizárólag a főnököt meg a mutyizó parlamenti képviselőket gazdagítja. nem is értem miért mennek még dohányboltba emberek, én bő 2 év, napi 1 doboz mennyiség után szoktam le és vígan ellehet lenni cigi nélkül.
2015. jan. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni amit írok, de az adás-vétel két fél EGYÖNTETŰ akaratával jöhet létre. Ha ott akkor az eladó nem akart neked eladni, hiába duzzogsz. Az még nem meggyanúsítás, ha úgy ítéli meg, hogy a kép nem téged ábrázol. Gyanúsítás akkor lenne, ha rád hívja a rendőröket, hogy Halihó, itt van egy nő hamis személyivel.
2015. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem én, de könyörgöm, még a személyim számát is fejből ledaráltam neki, ez nem kellene, hogy gyanú esetén elégséges bizonyítéka legyen annak, hogy én vagyok azon a nyomorult képen? ÉRtitek, mert akkor ennyi erővel mindenol megtehetik ,hogy nem szolgálnak ki, elzavarnak, pedig elmúltam 18 éves, önálló szabad emberként akkor vehetnék cigit,amikor akarok.
2015. jan. 2. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!