Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotin jótékony?

A nikotin jótékony?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 éve dohányzok, le akarok szokni, viszont azt olvastam, hogy a nikotin ö magában nem káros, sőt gyógyitásra is alkalmazzák, és rövid távon segít az összpontosításban, valamit a cigi növeli az agy vérellátását. Magamon is észrevettem ezt a hatást, amikor nem dohányoztam több mint egy hónapja. Ha szivok könnyebben megjegyzem a tananyagot is az iskolában és felszabadultabb is vagyok dohányosként. Tehát csak azért nem akarok leszokno, met úgy hiszem a dohányzás segíti a szellemi munkát. Mit gondoltok errő, cáfoljatok rám ha nincs igazam!

2015. jan. 5. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kutatásban pont az ellenkezőjét bizonyították

[link]

Attól még hogy így érzed hosszútávon árt a keringési rendszernek és a tüdőnek is ezért jobban járnál ha leszoknál.

2015. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

A nikotinfogyasztás meg a dohßányzás két teljesen külön téma.


Eleve az a nikotinmennyiség, amit esetleg gyógyásztai célokra használnak, igen kis töredéke az egy cigiben található mennyiségnek.

Másrészt amit te tapasztalsz "jótékony hatást", az a függöség miatt van, ha csökkented, akkor elvonási problémáid vannak és emitt vagy CSAk akkor felszabadult, ha cigizel.


Maga a dohányzás semmiképpen nem segíti a szellemi munkát, viszont aki függö, az mindig talál "magyarázatot" arra, hogy miért akar függö maradni.

A cigizés NEM javítja az agy vérellátását, mert a beszívott kártány meg széndioxid eleve rontja azt, a nikotinnak meg érszükítö hatása van.


Ha komolyan gondolkodnál azon, hogy abbahagyod a dohányzást, és csak a nikotint akarnád megtartani, mint olyan szert, ami segít a a konzentrációban, akkor térj át az E-cigire. Akkor egyrészt a cigaretta fö károsító anyagait (papír, kátrány, szénmonixid) kizárod, a nikotint meg a likviddel pontosan tudod szabályozni, így nincsenek elvonási tüneteid, és késöbb is bármikor todod a nikotin mennyiségét csökkenteni, ha akarod.

2015. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kb napi 1,0 mg nikotin ami egészséges, vagyis kb két szál kék cigi naponta, de a többi (kátrány, szénmonoxid) azok erősen károsak.

Ha be tudod tartani a napi két szálat s neked tényleg jobban megy a tanulás tőle, tedd azt.

Én már másfél éve leszoktam s azóta fog jobban az agyam, s azóta vagyok felszabadultabb, javult tőle az egészségem, hogy leszoktam.

Arról hogy javítaná a szellemi munkát arról nem hallottam még, viszont az emésztésnek jót tesz az a kis mennyiség.

2015. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy e -cigire térek át, de utána olvastam egy cikket, hogy az még a norm. cigarettánál is károsab.
2015. jan. 5. 12:54
 5/15 A kérdező kommentje:

1# Ez egésszen biztos?

2# Nem tudom, hogy ez csak bemagyarázás, hiszen hónapokig nem dohánypztam és ezt éreztem, elvileg már nem voltam függő

2015. jan. 5. 12:59
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Az e-cigi nem káros, ez csak pletykalapokban fordul elö, mert a dohányipar félti a pozicióját.
2015. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok biztos, függőségnek kétfajtája van van a fizikai és a lelki.
2015. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
A ciginek, nikotinnak érszűkítő hatása van. Na akkor könnyű elgondolni hogy a szűk ereken keresztül nem növelheti a vér ellátást. Aki nem akar vagy nincs akarata leszokni az talál ki ilyeneket.
2015. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A függőség akár évekig is fen maradhat.

Én is és pár ismerősöm is azon a véleményen vagyunk, hogy leszokni nem lehet, csak abba hagyni és megállni.

2015. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

az e cigihez 3 féle folyadék létezik, az egyik ami aromából ás glicerinből(VG) áll, a másik aromából és propilén glikolból(pg), valamint a harmadik, ami aromából VG és PG keverékből...

az aroma általában étkezési aroma, aminek a szervezetre semmi hatása nincs, azon kívül, hogy ingerli szaglómirigyeket, a glicerin egy teljesen hétköznapi anyag, rengeteg élelmiszerben, kozmetikumban, orvosságban megtalálható... a propilén glikol egy kozmetikában használatos aroma hígító, tulajdon képen mesterséges glicerin, eddigi kutatások alapján az élő szervezetre semmi élettani hatással nem bír... a nikotin meg az egyik legerősebb méreg...

nikotin nélkül az ecigi dehidratál, aztán kész...


illetve azt, hogy ennek a dehidratálásnak a tüdőben lehetnek e káros szövődményei, még nem tudhatjuk, mivel 3-4 éve használják, ilyen formában nagy tömegek ezeket az anyagokat, így ilyen jellegű orvosi tanulmányok még nem léteznek, majd 30-40 év múlva...


de egészen addig, minden az e-cigi így meg úgy káros cikkek pusztán a cigaretta támogató propaganda melléktermékei...

2015. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!