Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Létezik, hogy 11 év után...

Létezik, hogy 11 év után ilyen könnyen megúszom a leszokást, vagy még ezután jön a neheze? Nektek mikor volt a legnehezebb?

Figyelt kérdés

Szilveszter óta, 8 napja nem dohányzom. Előtte is próbáltam már csökkenteni, régen volt, hogy elment egy dobozzal is, pár éve, aztán lejebb vettem, az utóbbi évben napi 2-3 szál, az utóbbi hónapokban meg napi 1, esetleg különösebb alkalmakkor több. Szilveszterkor elszívtam kb 5 szálat, azóta nem. Az a furcsa, hogy elég könnyen megy, persze, néha érzem, hogy de jól esne, de nem zavarodok bele, legalábbis eddig. Ha így folytatódna, akkor jó lenne, kibírnám simán, pedig nagyon féltem, hogy hogy fogom bírni 11 év után teljesen letenni. Sose próbáltam még abbahagyni pár napra se.

Szerintetek túl vagyok a nehezén, vagy még ezután jön a rázósabb rész?


2015. jan. 8. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokaknak sikerül így. Anyós egyik percről a másikra letette, azóta se, 3 éve nem gyújtott rá. Pedig ő kb. láncdohányos volt.
2015. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sokan leszoknak, de szenvednek is érte. Nekem az a furcsa, hogy nem szenvedek, van, hogy órákig eszembe se jut, aztán ha eszembejut akkoriscsak annyi, hogy jól esne, de nem bolondulok meg.
2015. jan. 8. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem hasonlóan könnyen ment. Három éve vakbélműtétre mentem. Addig napi két doboz cigit is elszívtam /32 évig masszívan dohányoztam/. Műtét előtti fél évben lecsökkentettem az adagot napi kb. 5 szálra. A kórházba nem vittem cigit. Azóta nem gyújtottam rá. Furcsa mód nem is hiányzott különösebben. De ha megcsap a cigifüst, érdekes módon most is jól esik.
2015. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. hónap vége. Nagyjából az a határ.
2015. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Létezik. A nikotin közel sem annyira okoz fizikai dependenciát, mint hiszik, inkább pszichés. Ha valaki nem hajlamos rá, simán le tudja tenni. (Családomban például "szokás" volt egyik percről a másikra lerakni, és nem volt visszaesés, meg elvonás egyáltalán.)
2015. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sikerülni fog
2015. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nos én 13 év napi 2 dobozzal meghoztam a döntést, végighallgattam Allan Carr könyvét hangoskönyvben, reggel felkeltem, kivettem a dobozból az utolsó szálat, elszívtam és azóta nem gyújtottam rá... ez volt 2012 január 3.án.
2015. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!