Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 napja nem gyújtottam rá....

13 napja nem gyújtottam rá. Most majd megőrülök egy cigiért. Ha elszívok egy szál cigit, visszaszokok?

Figyelt kérdés
Az első 4 nap nagyon nehéz volt azóta könnyebb. De ma megint rákezdte nagyon durván.. :// nem akarok visszaszokni és elölről kezdeni az egészet.
2015. jan. 8. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem de jobb nem kisérletezni ha már ilyen szép eredményt elértél, próbáld kibírni gyújtás nélkül.
2015. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akkor semmiképpen ne gyújts rá. Vegyél a szádba egy cigit és imitáld a mozdulatot, de ne gyújtsd meg! Abban az esetben ha a szokás hiányzik.

Igyál teát, rágcsálj valamit, hallgass zenét, nézz filmet. Mondogasd magadnak, hogy holnap könnyebb lesz. A pozitív hozzáállás sokat segít. Agyban dől el minden :) Hajrá! Egyébként pedig büszke lehetsz magadra! Én már többször próbálkoztam az abbahagyással de mindig visszaestem pár nap után. Szóval kitartás!!!! A nehezén túl vagy.

2015. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne gyujts rá! nagy szó hogy eljutottál ide,ne add fel mér
2015. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 hétig az ember jól bírja cigi nélkül, de utána már egyre nehezebb persze.

Én nálam 3 éve volt az első leszokásom ami végül nem jött be. egyszer egy nap elfogyott a cigim, venni meg egyszerűen nem volt kedvem így 1 napig nem cigiztem, és utána jött el a gondolat amikor megvettem másnap reggel a cigimre valót mert én magam töltöttem már akkor, hogy ha azt az egy napot kibírtam akkor kibírok többet is. Persze a cigiket megtöltöttem és be is készítettem a fiókomba meg vittem be munkába is, de egyszerűen bennem volt az a gondolat hogy nem gyújtok rá, és így napokig bírtam hiába hívtak le cigizni, kollégák is hívtak, a barátnőm is sokszor amikor kiment az erkélyre cigizni hívott mindig de csak úgy mentem ki vele hogy nem gyújtottam rá. Pontosan már nem tudom meddig bírtam talán 8 vagy 9 napi egyáltalán nem hiányzott. Utána jött egy nap ami nyugodtan telt mert pihenő napos voltam, nem mentem dolgozni, otthon voltam egyedül, neteztem, főztem, fát vágtam, és egyszer egy pillanat alatt belém hasított az hogy rá kell gyújtanom. Próbáltam csillapítani a vágyam, de egyszerűen nem ment, akkor azon a napon annyira nem bírtam már hogy kivettem a tele doboz saját cigimet és a számba vettem és kezdtem meggyújtani de akkor a nagy akaraterőmmel hogy nem szabad így szépen lassan vissza is tettem a cigit a helyére. Utána egész jól bírtam, de még aznap éjjel szó szerint cigivel álmodtam nagyon rá kellett gyújtsak, így kimentem a konyhába mert nálunk ott is lehet cigizni mert jó a szellőzés így már nem bírtam tovább rágyújtottam, nagyon jól esett az a cigi, utána bírtam 1-2 napig és megint kellett, és így visszaszoktam részben arra hogy napi 5 szál cigit szívtam el mindennap az eddigi 15-16 helyett, ez már elég nagy lépés volt számomra hogy nem szoktam vissza teljesen de pár hónap után pont amikor kirúgtak a munkahelyemről hála egy kollégám akkora marhaságot csinált hogy az egész műszakot kirúgták a részlegünkön, a műszakvezetőktől kezdve mindenkit kirúgtak a nagyfőnökök még a takarítókat is akik 3 an dolgoztak bent pont délután 2 nő és egy férfi volt bent, ő nekik volt a legkevésbé közük hozzá, sőt még egy külsős villanyszerelő brigáddal is felbontották a szerződést akik akkor délután 4 óra körül még szereltek nálunk nagy gőzzel.

Egyszerűen a kirúgások oka egyetlen egy ember miatt történt mert a hülyeség amit elkövetett azzal együtt sok szabálytalanságot is csinált ami sajnos a többi embert is érintett, természetesen pont egy igen gyúlékony alapanyag tároló helyiségben gyújtott rá és sajnos sikerült is egy kisebb tüzet okoznia és be is riasztott a tűzjelző, és mivel sokan tudtak róla hogy ő eljár oda cigizni még egyes főnökök is csak azért nem szóltak erről senkinek mert olyan nagy főnök volt akkor ott aki képes egy egész brigádot kirúgni olyanért amiért egy ember felel. De mivel ezek kiderültek így annyira berágatták a nagyfőnököt és ugye az egész cég vezérigazgatója is értesült ezekről, és ő akkor úgy döntött hogy minden olyan embert aki abban az időpontban papíron is a csarnokban dolgozott és tartózkodott bármilyen indokkal azonnali hatállyal kirúgott mindenkit! Sőt még a csarnok vezető helyettest is kirúgta aki bent sem volt akkor a gyárba. Akkor ugye este 8 órakor berendeltek váltó kollégákat a délelőttös, és z éjszakás műszakból illetve más csarnokokból is embereket hogy ők vigyék végig a műszakot, a többieknek meg mondták hogy 20 percük van arra hogy átöltözzenek és maguktól hagyják el a gyár területét minél előbb, természetesen mindenkinek adtak lehetőséget arra hogy visszamehessenek a személyes holmijáért és eltudjanak számolni a munkaruhájukkal, meg a kiadott munka eszközeikkel és átvegyék a felmondási papírjaikat, sajnos én is köztük voltam, akkor pár embernek adtak kegyelmet a kollégák közül, de nekik is az volt a feltétel hogy nulláról indulhattak próba idővel egy másik csarnokban, de a többieknek sajnos lapát lett a vége köztük nekem is, pedig engem is átvettek volna mint gépbeállító csak a gyár területén sehol nem volt rá igény mert így is sokan voltunk és még a helyetteseinknek is volt helyettesük. Én akkor olyan ideges lettem hogy mérgembe elszívtam 5 szál cigit 1 óra alatt, és akkor szoktam vissza teljesen. Aztán tavaly nyár közepén amikor új munkahelyre kerültem ami jelenleg hosszútávú hely, mert eddig csak alkalmanként ugrottam be pár helyre dolgozgatni, meg maszekolni jártam, így mivel a jelenlegi helyemen csak napi 2 szál cigi engedélyezett egy kijelölt dohányzónál amit figyelne is! így akkor döntöttem el hogy leszokok. Ennek már lassan fél éve azóta egyszer sem gyújtottam ár az első 2 hét simán elment de utána hiányozni kezdett de nemet mondtam mindig a második hónap volt a legnehezebb de túl léptem rajta mert a mozdulat hiányzott sokszor a kezemre csaptam inkább hogy ne nassoljak helyette, sokszor meg kimentem és szívtam pár friss levegőt és így teljesen sikerült elhagynom a dolgot azóta már nem is hiányzik a cigi. Persze most szilveszterkor elcsábultam és kezembe került egy cigi amit meggyújtottam de 2 slukk után annyira rosszul lettem hogy azt át is adtam a barátnőmnek, és azóta akárhányszor kínáltak nemet mondtam. Olyan szinten leszoktam picivel kevesebb mint fél év alatt hogy egyszerűen már nem igénylem.

Persze kellett rá akaraterő, de ezzel sikerült!

2015. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mivel még kívánod, még egyáltalán nem is szoktál le, így visszaszokni sem tudsz, csak folytatod..
2015. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
rossz lesz utána, viszont ha nem szívod el, az ad egy löketet, hiszen bebizonyítottad magadnak, hogy igeni van akaraterőd, szóval NE gyújts rá!
2015. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyújts rá!


DE! Csak akkor, amikor pont nem akarsz. Amikor jól érzed magad a bőrödben. Várd ki ezt a pillanatot és akkor örökre feloldozást nyersz.

2015. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!