Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi tubákot kell egyszerre...

Mennyi tubákot kell egyszerre felszívni?

Figyelt kérdés
Nemrég kipróbáltam egy ismerősöm által a tubákot és megtetszett. Vettem is másnap egyet én is, de nem igazán értek hozzá. Mennyit lehet egyszerre felszívni? Rögtön lehet egymás után a 2 orrlyukba? Én nagyon keveset szoktam de nem tüsszentek tőle soha. Konkrétan nem igazán érzek semmit, csak hogy jó mentolos és kitisztítja az orrjárataimat.

2015. jan. 12. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy csipetnyit raszorsz a kinyujtott mutatoujjadra, es egyik orrlyukkal felszippantod. Ugyanezt megismetled masik lyukkal. Nem kell sok, de en szerettem annyit tenni, amitol mar tusszentettem egy taknyos-nyalasat.

Naponta max 2-3 alkalomnal tobb ellenjavallt, orrverzest idezhet elo.

Egyebkent nagyon karos, kozvetlenul az orr nyalkahartyajat kezdi ki, intenziv a nikotin bevitel is. Lassan a nemetek is leszoknak rola, pedig ott nagy kulturaja volt.

Gimnazista koromban szippantgattam, de vegul nagyon kimarta az orrnyalkahartyamat, es mar nem esett jol.

2015. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Nem tüsszentek tőle sehogy sem.. :D Szívtam már fel többet, kevesebbet de semmi. Annyi, hogy bekönnyeztem picit.
2015. jan. 14. 15:59
 3/3 anonim válasza:

Igazából nem is muszáj tüsszentened tőle, én sem szoktam. Napi 5-6 alkalommal is szívom, hüvelykujj begynyi adagokat, mindkét orrba egyszerre. Ezzel tettem le a cigit.

A tüsszentésnél lényegesebb hatása a kisagy körül ill. az orrüreg szem alatti részében érzett zsibbadás, majd szédülés.

Valóban az orr nyálkahártyáján tapad meg és szívódik fel a nikotin, de #1-el ellentétben károsnak nem mondanám, ugyanis az orrnyálkahártya hamar regenerálódik, 30 naponként megújul. Sosem vérzik vagy fáj tőle az orrom, mert felszívás után 5-8 perccel ki kell fújni. Akkorra ugyanis elmúlik mindennemű hatása.

2017. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!