Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért akarok elkezdeni dohányo...

Miért akarok elkezdeni dohányozni?

Figyelt kérdés

Az igazság, hogy nagyon cigarettaellenes voltam, meg kicsit még vagyok is.

Nem jó szemmel nézek azokra, akik dohányoznak.

Most bekerültem egy másik középiskolába, és itt elég sokan cigiznek az osztályba.

Tudom, hogy nagyon káros, meg nem ér annyit, hogy rászokj, meg mindig próbáld eltüntetni a cigiszagot, otthon, stb.

ami meg hihetetlenül büdös is, meg károsít.


Máskor amiket most leírok mind elfelejtem, és akarok venni egy doboz cigit, csak kipróbálni (és most anélkül, hogy leírnátok, anélkül is tudom hogy ha kipróbálom akkor jön a 2, és végül ott tartok hogy 1 doboz / nap )

Mégis nagyon kíváncsi vagyok milyen az íze, és nem tudok magamon uralkodni. Minden nap zavar. Mit tehetek?


16/F


2015. jan. 20. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megértem a kíváncsiságod, engem is érdekelne, hogy milyen lehet. De nem igaz, hogy nem tudsz uralkodni magadon. Eddig is tudtál, és ezután is képes vagy rá. A többiek, most lehet, hogy nem mutatják ki, de titokban felnéznek rád, amiért te nem dohányzol. Tarts ki.
2015. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg kitartani, én is azt javaslom.

Ha eddig ment, ezután is sikerül!

Én elkövettem a hibát...Legjobb barátnőm is cigizett , 3 évig bírtam, akkor azt mondtam , na veszek és kipróbálom. 15 év lett belőle.

:/

2015. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szamo77db ***** válasza:
100%
Én is kipróbáltam tini koromban, de szerencsére úgy megundorodtam tőle, hogy részemről azzal az egy-két szállal be is volt fejezve a dohányzás egy életre. Nagyon örülök, hogy így alakult!
2015. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én azt mondom próbáld ki, vegyél el egy szálat otthon (ha dohányoznak)...


Annó én is így voltam vele nem értettem miért jó de ki akartam próbálni... meg történ beszédültem tőle nagyon, haveri társaságban volt jót röhögtek rajtam a 2-ik alkalommal meg a szememet kiégette a füst az is buli volt xD


Szédülésen kívül, köhögésre is készülj fel

Szerintem jobb, ha inkább egyszer próbálod ki mint, hogy annyit vágy rá, hogy mikor oda jutsz rögtön rászoksz.


Én nem szoktam rá, mondjuk ez annak is köszönhető, hogy a mai napig ha rágyújtok megakarok fulladni a köhögéstől

2015. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézz a dolgok mélyére, Te most a nagyon befolyásolható életkorban vagy. Feltehetően nem kipróbálni akarod, mert egyébként szörnyű !!, hanem ahhoz a csoporthoz akarsz tartozni, azaz nem akarsz "kiközösítettnek" lenni. Ne tulajdoníts nagy jelentőséget a dolognak, ha Te elfogadod őket dohányzónak, ők is elfogadnak Téged nem dohányzónak. Én sose dohányoztam, pedig anyám egész életben dohányzott, tehát még családi minta is volt. Annak idején az egyetemi évfolyamtársaim és a barátnőm is dohányzott. Engem nem vonzott a csípős íz, a lassan tönkremenő tüdő, és pár, nem letüdőzött "kísérleti" szippantás után soha nem éreztem késztetést a dohányzásra, sőt kifejezetten taszított.
2015. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld elterelni a gondolataidat.

Lehet azért szeretnéd kipróbálni mert tetszik a szertartás.

2015. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert körülötted dohányoznak azert.
2015. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem menő a cigi hidd el a többiek hadd cigizzenek káros , drága, büdös...
2015. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipő 16/F


Fél éve dohányzom. Én azt javaslom csinálj egy listát, miért rossz a cigi. Pozitívumai nincsenek, a megnyugtat, felpörget stb. olyan ellentétes tulajdonságok, hogy azt csak a függőség mondatja az emberrel. Az egyetlen plusz amit ad, hogy a nikotinétvágyad enyhíti! Két hete nem cigizem, amióta ezt a listát csináltam, múltkor adtak egy szálat, de undorodtam tőle. Nem értettem miért élveztem ezt annyira... (Cigizős haverokkal azokért az értékes 5 percekért, amig cigiznek nyugodtan kimehetsz... Dumálni lehet akkor is ha nem cigizel. Persze vonzónak tűnik... Ahol dohányoznak mindig jó a hangulat.)

2015. jan. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!