Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha sosem voltam dohányos,...

Ha sosem voltam dohányos, akkor lehet valami mellékhatása annak, ha elkezdek e-cigit szívni -nikotinmenteset- vagy nyugodtan csinálhatom?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

nikotinmentes cigi?

be akarsz vágódni valakinél?

nem hallottam nikotinmentes cigiről.

2015. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az e-cigi hosszútávú hatásai még nem ismeretesek, én ha már nem cigizel, teljesen feleslegesnek tartom, de a te dolgod... rá nem fogsz szokni ameddig a nikotint nem erőlteted.
2015. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lcps válasza:
25%

Logikai megközelités.

Ha valóban gőz ami a tüdőbe kerül, akkor minek az olaj a liqvidbe?

Ha az olaj ég el hő hatasara, akkor annak égésterméke hova távozik?

Ha olaj származék kerül a tüdőbe, (a víz fajsúlyánál könnyebb) eltömíti a porusokat, ez által a tüdő kisebb felületen lèlegzik.


Ez csak okoskodás! Hallgass magadra!

2015. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ha sosem voltal dohanyos, akkor ne hasznalj e-cigit, ilyen egyszeru. Ez egy dohanyosok szamara tervezett keszulek.


Mivel egy kb. 10 eves talalmanyrol van szo, ertelemszeruen ennel hosszabb tavu hatasa nem ismert. A jelenlegi (korrekt) informaciok alapjan egy MINOSEGI eszkozzel es MINOSEGI nikotinmentes liquiddel rendeltetesszeru hasznalat mellett kulonosebb kart nem okoznal magadnak. De ettol meg nem friss levego, amit belelgzel az e-cigi gozevel, es mint nemdohanyos, ennek kb. semmi ertelme.


Ami a korabbi hozzaszolasokat illeti, nem az e-cigi nikotinos vagy nikotinmentes, hanem a folyadek, amit beletoltunk, es termeszetesen letezik mentes is. Magyarorszagon jelenleg csak ilyen vasarolhato legalisan.

Olaj valoban nem szukseges a liquidbe, talan epp ezert nincs is benne. (Amugy olajat belelegezni eleg rossz otlet lenne, erosen karositja a tudot.) A liquid fo osszetevoi propilen-glikol es glicerin, ezeket naponta fogyasztod es hasznalod kozmetikumban, etelben, biztonsagos enni, belelgezni, magunkra kenni stb. a tudomany jelenlegi allasa szerint. Olajos tapintasuak, de ettol meg nem olajok. E mellett jobbara tartalmaznak kis mennyisegu izesitoanyagot, es opcionalisan nikotint. Elobbi elenyeszo mennyiseg, utobbi meg onmagaban kb. olyan karos, mint a koffein, amikor nincs mellette adalekanyag, es nem egestermekkent veszed magadhoz.

Mindez tovabba nem eg el, vagy ha igen, akkor valamit nagyon rosszul csinalunk. Az elektromos cigaretta melegiti, nem egeti a folyadekot, ezaltal elparologtatja. Ezt a parat lelegzi be a hasznalo. Tovabbi elterjedt tevhit, hogy ez vizpara, nem, nem az. Mint fent emlitettem, nem vizet parologtatunk, tehat a para sem vizgoz. (Nehany liquidben lehet max. 10% viz, de altalaban kevesebb vagy 0.)

2015. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólást annyival kiegészíteném, hogy a nikotinos töltet vásárlása Magyarországon teljesen legális, a legtöbb ezzel foglalkozó cég kivitte az országból a webshopot és minden további nélkül vásárolhatsz náluk. Pusztán a hazai árusítás van korlátozva, a birtoklás és a vásárlás nincs.
2015. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!