Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nyugodtan lehet cigizni,...

Nyugodtan lehet cigizni, végülis az életben már SEMMI nem egészséges? Ezt mondta haverom, és elgondolkoztam. Szerinted?

Figyelt kérdés

Felsorolt nekem vagy 20 dolgot ami szintén káros.

Azt mondja, csapvíz? Televan klórral, arzénnal, női hormonokkal.

Zöldségek/gyümölcsök? Tele vannak vegyszerrel.

Hús? Ízfokozók, meg csomó vegyi anyag?

Friss levegő? Ugyan már, max az Alpokban. Tele van gyárak által kibocsájtott anyagokkal, kipufogógázzal.

Tojás? Megetetnek mindent a csirkével, hogy nagyobb tojást tojjon.

Kenyér? Fel van fújva, tele nyomva szerekkel, "E" kategóriás cuccokkal.

Tej? Az már nem tej ami a dobozban van, és hetekig szól a szavatossági idő.

Ásványvíz? Ja, vagy csak ráírják a csapvízre...

Mikró hullámú sütő: Sugárzást rak a kajába.

Mobiltelefon: Agydaganatot okozhat.

Elektroszmog egészségtelen.


És még mondott csomó olyan dolgot, amivel az emberek nap mint nap érintkeznek, és "egészséges".

Így azt mondja ennyi sok káros cucc mellett már nem mindegy, hogy kicsit cigizik is?


És elgondolkoztam, hogy tényleg leeht benne valami? Végül is igaz, annyi vacak cuccal érintkezik az ember nap mint nap, amire nem mondják, hogy mérgező, halált okozhat, csak a cigire, de arra mindenki, folyton.


Igaza van szerinted? Ennyi mű cucc mellett már mit számít, egy kis füst a tüdőnek?



2013. okt. 5. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Végülis ha valaki kakit eszik, annak már mindegy, hogy még le is pisilik.
2013. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bárzsing ***** válasza:
75%
Nyilván vannak káros dolgok, de nem mindegy a mérték. Az összes együtt, amit felsoroltál sem hiszem, hogy felér a dohányzás károsságával. Vannak olyan dolgok is, amelyeket a szervezet tud kompenzálni. A dohányzást nem. Bármikor szívtál is cigit, bármennyi ideje is tetted le, a kockázatod pl. a tüdőrákra mindig nagyobb lesz, mint ha nem dohányoztál volna sosem.
2013. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ja, mint elözö is irta. Ez elég triviális dolog.

A csapvizben lévö cuccokat a rendszeres cigizéssel összehasonlítani, ez fáj -

Kicsit tovább hegyezve, azt is írhattad volna, hogy miért ne szúrjak kést a májamba, vannak más káros dolgok is, mint pl. a túl kevés testmozgás, amire kárhoztatva vagyunk, valóban tartok töle, hogy csaladunkban sokan ebbe fognak belehalni - 70 évesen.


Tudtomal a dohány (asszem bagó, nem cigi) azért (is) terjedt el, mert a bélférgek ellen azért eĺeg hatásos.(Naja, nekik sem egeszséges), így pl. matrozok között szokásos volt. Ez persze ma már nem nagy probléma.



Arrol nem is szolva, hogy az alábbiakat meg nem bizonyitottak szamomra hiteles modon. Nnameg a megfogalmazás is komolytalan.

>Mikró hullámú sütő: Sugárzást rak a kajába.

>Mobiltelefon: Agydaganatot okozhat.

>Elektroszmog egészségtelen.

2013. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A mai világban már minden mű.

De egyébként nem rak sugárzást a kajába a mikró :DDD

Én úgy tanultam tavaly kémiából, hogy a dipólusmolekulákat mágnesen rezonancia hatására elkezdi mozgatni ide-oda és az eközben keletkező súrlódási energia alakul át hőenergiává.

A fehérjék közül, pedig egy csomót át tud alakítani rákkeltő vegyületekké....szóval nem egészen egészséges, ha a tojást mikrózod...(egyszerűsítve írtam le, a lényeg benne van, ne kössetek bele :D)


Szerintem sem számít már a mai világban semmit az, hogy heti pár szálat elszívsz....nagyobb kockázattal jár az, ha a fővárosunk kellős-közepén éled le kicsiny életed majdnem minden napját.

Ezek mellett egy csomó ember úgy lesz tüdőrákos, hogy egy slukkot nem szívott még életében.

Ez a mai világ. Eladnak mindent úgy, hogy az nekik érje meg, felfújják, vegyszerekkel kezelik, etc, etc.

A mai reklámok közül sem tudnál semmit mondani, ami igaz benne...mindegyikben csak azt hajkurászzák, hogy az ő terméküket vedd meg, az a legjobb, és közben mindenféle f#szságokat dumálnak be neked, aminek a fele sem igaz.

pl: egyik kedvencem:

Right Guard----"antibakteriális ezüstmolekulákat tartalmaz" xdddd ezen a reklámon mindig szakadtam a röhögéstől, akárhányszor ment :D

AKi egy kicsit is képben van a kémiával az tudja, hogy MINDENT beadnak neked, csak azért, hogy nagyobb legyen a kereslet.


Még egy példa.

Első középiskolai kémia óránkon kiszámoltuk, hogy egy liter vízben mennyi oxigén oldódik. Ha jól emlékszem ez 0,9 gramm/liter....de lehet, hogy kevesebb.

És azt is kiszámoltuk, hogy egy perc alatt hány gramm oxigént veszünk fel, csupán a lélegzéssel. Ez az érték többszörösen meghaladta azt a 0,9 g/liter-t.

A móka pedig ott kezdődik, hogy "oxigén dúsított vizet" akarnak eladni nem pá ezer forintért, hanem kemény 38k-ért (akciósan)!

MAGYARUL:

Kidobod az ablakon azt a 38k-t (akciósan), amit az oxigéndúsított vízre költesz, mert egy percnyi levegővétellel több oxigén jut be a szervezetedbe, mintha abból a szarból innál meg 1-2 litert.


Ennyit a mai világról. Mindenhol át##sszák az embert, ahol csak tudják.


15/F

2013. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bárzsing ***** válasza:
Az ezüstnek van fertőtlenítő hatása, sok korszerű sterilezőgépben is vannak ezüstionok emiatt. Az oxigéndúsított vízről nem sokat tudok, de ha jól emlékszem, tudományos vizsgálatokkal bizonyították, hogy bizonyos daganatokra jó hatással van. Ezzel kapcsolatban én is kicsit szkeptikus vagyok, de a légzési oxigénnel való összemérés kicsit furcsa, elvégre a vizet megiszod, és nem beinhalálod, tehát egész más útvonalat fog bejárni.
2013. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3.voltam


Kedves # 4, és a kérdezö is: azert azon elgondolkoztatok már, hogy a mai "minden-mü" világban durván kétszer annyi ideig élnek az emberek, mint pár száz éve? Sosem volt ilyen általános jólét európában mint ebben az elmúlt 60 évben, még ha most MOn, görögországban, stb. éppen picit visszafele is megy a dolog. (ezzel nem azt akarom mondani, h ez nem szar, hanem azt, hogy nagyléptékben máshogy fest a kép)


Azért persze vigyázzunk, hogy mit teszünk a kájánkba, stb. De ezek összességében kevesbe fontosabbak ahhoz képest, hogy *van* elég, kajánk, nem is tul egysíkú, házunk, higiéniánk...


A "nemdohányosok is kapnak tüdörákot" kicsit aggyenge érv, már elnézést. kicsit gonoszkodóan fogalmazva azt is írhatnád akkor:

"hat békeidöben is halnak meg emberek ember által, ergo a háború nem káros az egészségre". Ez hamis konkluzió.

2013. okt. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Magával a megállapítással tökéletesen egyetértek, kérdező, a konklúzióval már kevésbé. Oké, sok minden egészségtelen, de akkor minek tetézni, ráadásul akarattal? Ez olyan, mintha megvernének, de te még behúznál magadnak egyet pluszba...
2013. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5#

Az ezüstnek tényleg vannak fertőtlenítő hatásai...nem hiába viszik az arabok MO-ról a vizet ezüstbevonatú tartályokban.

De ez akkor is csak egy dezodor....képzeld el, hogy mennyire teletömhetik.

De ez is csak 1 példa volt arra a több 10 esetre, amikor mindent bemagyaráznak a marketing kedvéért.

A sok hülye, meg azt hiszi, hogy minél kacifántosabb/komolyabban hangzik egy szó annál jobban meg lehet benne bízni.

Ennyi erővel piacra dobok egy terméket, amiben ásványi anyagok vannak dihidrogén-monoxid vegyület mellet, ami az életet segíti elő, hidratál, felfrissít és nem halsz meg xd


3/6#

Nem kívánom megcáfolni az általad említett dolgokat, de ez a fejlődéssel jár. + kezdenek kipusztulni olyan baktériumok, amik ellen már csecsemő korban be vannak oltva a gyerekek.

Minden mással egyetértek egyébként :D

2013. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ráadásul a "minden egészségtelen" mondat sok esetben egyáltalán nem igaz, csak a gyógyszermaffia által a birka emberekbe ültetett hamis kép, ami miatt sok egészséges dolgot is kerülni fog az ember... pl: só...
2013. okt. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz
2023. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!