Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van közöttetek olyan aki...

Van közöttetek olyan aki intenzíven sportol és alkalmanként dohányzik is?

Figyelt kérdés

Én 7 évig dohányoztam, de már majdnem 5 éve leszoktam róla. Azóta intenzíven sportolok. Futok, biciklizek, úszok és kondizom saját testsúllyal.

Mostanában, ha elmegyünk bulizni akkor pár szál cigit el szoktam szívni. De csak társaságban dohányzom! Nem akarok visszaszokni és nem is kívánom máskor a cigit, csak akkor, ha iszogatunk a barátaimmal.

Van olyan közöttetek, vagy esetleg a hivatásos ismertebb/kevésbé ismertebb sportolók között, aki néha dohányzik?



2015. febr. 8. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
miért kérdezed?
2015. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Van
2015. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de kézizek NBI ifi-ben és sok nagyon jó játékos cigizik folyamatosan.
2015. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Ha nem akarsz visszaszokni, akkor ezt hagyd abba. Tapasztalatból beszélek! Két évvel a leszokás után ugyanígy társaságban el-el szívtam egy szál cigit. Három hónap után visszaszoktam, és sokkal nehezebb volt letenni, mint először. Most már három éve nem gyújtottam rá, és nem is szeretnék megint rászokni.
2015. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Egy sportoló nem dohányzik. Te nem vagy sportoló. Sportoló az, aki profi versenyző, és már kis kora óta edz. Te nem ilyen vagy, hanem te felnőttként kezdtél el mozogni, hobbiból sportolni. Az, hogy közben te cigizel-e, az csupán a saját döntéseden múlik, a kettő nem zárja ki egymást, hiszen nem vagy profi, nem fogsz versenyezni. De ettől függetlenül rendkívül igénytelen, büdös, gusztustalan szokás.


Én versenyszerűen vizipólóztam, nálunk senki nem cigizett. Ha valaki cigizett volna és az edző meglátja, azt gumipapuccsal úgy elpi-csázta volna, hogy 1 hétig nem bír ráülni. Aki cigizik, az nem sportember, az nem versenyző.

2015. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Az ötödik válaszolónak:

Én nem állítottam azt, hogy hivatásos sportoló vagyok. Nem is lehetnék az, mivel én huszonévesen kezdtem el intenzíven sportolni. Én csak annyit írtam, hogy sportolok és, hogy mellette néha néha rágyújtok egy-egy cigire. A kérdésem pedig csak az volt, hogy a hivatásos sportolók között van-e olyan aki esetleg cigizik.

Azzal viszont egyet értek, hogy a hivatásos sportoló - aki abból él amit sportol - az, ne cigizzen rendszeresen és már sportoljon gyerekkorától.


Mellesleg pár ellenpélda:


Ha már vízipóló... : Bud Spencer a vízipólós karrierje vége felé rászokott a dohányzásra és jó pár évig dohányzott. A Piedone filmek forgatásakor intenzív dohányos volt és napi 10-15 cigit szívott. Ezt úgy olvastam róla még régebben. Kb. 7-8 évig dohányzott és utána leszokott. (Csak így zárójelben megjegyzem, hogy: Ő ma már majdnem 90 éves)


A volt tesitanárnőm nyert egy pár magyar amatőr tenisztornát és mellette alkalmanként dohányzott.


A volt osztálytársam a középsuliban rendszeresen dohányzott, ma már 30 éves és hosszú távokat fut és jó magasugró.


Nem tudok most Neked nevet írni, de volt egy profi amerikai bokszoló is aki alkalmi dohányos volt a pályafutása alatt még valamikor a 60-as években és mellette napi 5-6 cigit elszívott.


Arnold Schwarzenegger nagyon régóta (kb. a 70-es évek közepe óta) alkalmanként szivarozik. És mégis sikeres testépítő és atléta.


Szóval azzal a kijelentéseddel egyet értek, hogy egy sportoló NE dohányozzon! De az kicsit erős megállapítás, hogy aki dohányzik, az NEM sportember. Ezek szerint a fent említettek sem azok???


Én azon a véleményen vagyok, hogy egy hivatásos atléta ne legyen rendszeres dohányos, de ugyanakkor néhány szál cigi néha néha az nem hiszem, hogy olyan förtelmes nagy károkat okozna.


Nem teljesen ide vág:

A barátom nagypapája soha nem sportolt, "egészségesen" táplálkozott (szalonna+kenyér+kolbász) 40 évig dohányzott rendszeresen és 92 évesen ért véget az élete.

2015. febr. 10. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!