Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az utolsó szál cigaretta...

Az utolsó szál cigaretta elszívásától mennyi idő telik el, míg teljesen kiürül a szervezetből?

Figyelt kérdés
Én fél év után abszolút nem kívánom és undorodom tőle. 28/F
2010. febr. 10. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Én 1 év után szoktam vissza, de már én sem kívántam, csak egy idióta haverom baszogatott, h gyújtsak rá.

Átjött többször, mindig nálam lógott, aztán miután heti 2-3 cigit elszívtam a jóvoltából, egyszer úgy gondoltam, nah, veszek egy dobozzal, aztán megint vettem.

Azóta eltelt pár év, és már napi 2 dobozzal szívok.


(Leszokás előtt 1 dobozzal szívtam)


De azt hiszem itt az idő lassan, hogy újra leszokjak, mert kezdem érezni a rossz hatásait a dolognak.


Pl ha pasimmal együtt mászkálunk az utcán, tök hamar kifulladok, mindig mondom neki, hogy lassítson már, mert megfulladok. Pedig ő nem egy sportember, csak kevesebbet dohányzik.

2010. febr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Apám 1 évig elég durván szenvedett a hiányától. A kátrány viszont, ami lerakódott a tüdődben, a dohányzás idejétől függően több évig is tarthat mire kiürül!
2010. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Asszem olyan 7 év alatt ürül ki teljesen, de hát nyilván attól is függ, h mennyit dohányoztál napi szinten és ezt hány évig csináltad.
2010. febr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam le, hogy a dohányzásom utolsó hónapjában már nem tüdőztem le, csak kocáztam. És a legutolsó cigit úgy tettem le, hogy nem kell többet. Ez sok éve volt, és nem szoktam vissza, sőt, undorodom tőle.
2010. febr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ismerősöm, aki 40 évesen szokott le a dohányzásról, és 80 évesen még mindig fájt a lába az érszűkülettől. Ez persze már nem a közvetlen hatás.


A tüdőd tisztulását, a lerakódott káros anyagok ürítését mellkasi masszázzsal lehet támogatni. Ilyenkor megmasszírozzuk a mellkast, és a végén jól bekopogunk ujjbeggyel. Ha jól sikerül, akkor napokig köhögni fogsz utána, olyankor jön fel az az anyag, ami addig csendben pihent a tüdődben meg a hörgők falán.

2010. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez összetett. Egyrészt a tűdőnek kell(ene) kitisztulnia a kátránytól. A vérben is felhalmozódik a szénmonoxid, ami nagyon erősen kötődik. Aztán az agyban a nikotin kapcsolódik egyes receptorsejtekhez, aminek 5-6 év kell mire felszabadulnak. Ez utóbbi a legnagyobb nehézség a leszokásban.
2010. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

akárki akármit mond

15 év mig az utolsó léghólyagocskából is a tüdődben kiürül a nikotin és nem marad benne semennyi:) 15 év énis cigizek engem is ledöbbentett........:S

2010. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
09:59es nél a pontos válasz. Persze az az 5-6 év felmehet 10re is de ez attól függ mennyi ideig dohányoztál, és persze milyen intenzitással.
2010. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7 évig dohányoztam heti 3 dobozzal átlagban.
2010. febr. 16. 08:39
 10/12 anonim ***** válasza:
A függést okozó Nikotinnak 2 nap a kiürülés. De maga a szokás lehet akár egy örökkévalóság is. Tényleg akarni kell. ^^,
2010. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!