Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigaretta leszokásnál...

A cigaretta leszokásnál fokozatosan kell csökkenteni az elszivott cigik számát vagy már egyből az első nap semmi cigi?

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a csökkentéses dolgot, mint leszokást..

Vagy leszoksz, vagy nem.

Ez nem csökkentés, hanem elhatározás kérdése.


Ha megvan benned az erő, akkor most azonnal letudod tenni a cigit, ha nincs, akkor mindegy, hogy milyen fokozatosan és mennyire csökkented le az elszívott mennyiséget, te vagy a magad ura, te parancsolsz magadnak, neked kell dönteni.

2015. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Brian0 ***** válasza:
100%

ne akaraterővel próbálj leeszokni. Figyeld meg, mit okoz a cigi.

megnyugtat. - ez csak egy illuzió, a cigi nem megnyugtat, hanem a stressz okozója. Miért van hogy ha az utolsó cigid szívod az éljszaka közepén, ideges vagy, vagy ha elszívsz egy cigit és közlik, most 12 órán át nem lehet rágyújtanod, ideges vagy. Nem a cigi okozza az elvojnási tüneteket, ez egy nagy tévhit. A nikotin elvonási tünete annyira enyhe, hogy észre sem veszed. 19 évig dohányoztam és szórakozva tettem le. Ne úgy fogd fel, hogy megvonsz valamit magaddtól, a kis jutralmadat, hanem, amikor jön az az érzés, hogy rá kell gyújtanod, egyszerűen nem gyűjtasz rá. A kis nikotin szörny lassan, de biztosan meghal. Lesznek kellemetlen pillanatok. Ilyenkor igyál meg egy pohár vizet és örülj annak, hogy nem dohányzol. az a rossz pillanat épp a szervezetedből való kiürülés. a nikotin 48 óra alatt teljesen kiürül, azaz 2 nap után sokkal elviselhetőb lesz. kb 3 hét, míg az elvonási tünetek teljesen megszünnek. ezt úgy képzeld el, hogy első nap a 14 órából amit ébren vagy, kb óránként 2x fogsz a cigire gondolni, aztán a nap másik felében óránként már csak egyszer. az első 24 óra kellemetlen kicsit, de egy tüdőgyulladás, vagy egy kemoterápia ennél sokkal durvább fájdalom lesz. A második napon már csak reggelente lesz erős vágy, de az is max fél óra és elmúlik, te még mindig maradj boldog, hogy leszoktál. menj valamit sportolni, az nagyon megszünteti órákra is az elvonást. Ugye ez nem fáj, semmi fizikai fájdalom, csak egy hang, egy érzés, hogy gyújts rá. Az 5. napon már leginkább akkor fog eszedbe jutni, amikor mások dohányoznak előtted, reggel, kaja után. Engedd magad ellazulni. Örülj hogy nem dohányzol többé. napról-napra egyre kevesebbet fogsz rá gondolni, napról napra szebb lesz az életed, olyan gyerekkori (dohányzéás előtti) illatok jönnek elő újra, amit évek óta nem éreztél, az energiaszinted, annyira megnő, hogy imádni fogod az életed. Majd jön a leszokás napja, amit lehet észre sem veszel, mert az az a nap, ami 5-20 nap után jön el, hogy már egyáltalán nem gondolsz a cigire, se hiányát nem fogod érezni. Ne félj attól milyen lesz az életed cigi nélkül. Annyira jó lesz kiszabadulni a rabságból. Egy nemdohányos el tud lazulni kaja után, míg egy dohányos csak addig amíg meg nem eteti a kis nikotin szörnyet. Ez a szörny elpusztul ha nem eteted.

Az a kifogás, hogy szeretsz dohányozni, hülyeség, ésn is szeretem a homárt, mégsem viszek a vállamon 20 db. Egy dohányos se szeret dohányozni, csak áltatják magukat. A dohányos nem más, mint drogfüggő. Ezért is hatástalan a nikotinos rágó, a nikotin tapasz, mert lehet egészségesebb, hisz a 4000 káros anyagból csak a nikotint viszi be, de pont az okozza a problémát. Gyerünk, légy bátor, nincs mit vesztened. Amikor jön az elvonási tünet, kezdj bele valamibe, halgass zenét, zuhanyozz le, menj futni egy kört, csinálj meg 10 fekvőtámaszt, bármit, csak ne gyújts rá. igérem neked nagyon könnyűá és szórakoztató lesz. Az elvonási tünet, ha nem félsz a következménytől, nem lesz hosszú. Emlékszem, külföldre utaztam repülővel, már a gondolata is borzalmas volt, hogy 4 órán keresztül nem fogok tudni rágyújtani. becheckolás, a repülési út és a kicheckolás volt 4 óra. Becheckoltunk és a duty free-ben vártuk a beszállást, mire megjelent egy kiírás a gépünk időjárási okok miatt 3 és fél órát késik. Nem gyújthattam rá 8 órán keresztül. A félelem olyanerős volt bennem hogy zihálni kezdtem, és azt hittem a mai nap az utolsó az életemben. Hát nem így volt. Beszáltunk a gépbe, akkor már nagyon ki voltam, és elkezdtem lapozni a fedélzeten egy újságot. és azt vettem észre, hogy egy órája nem is jutott eszembe a cigi. Akkor jöttem rá, hogy nema a nikpotin okozza ezt a tünetet, hanem saját félelmünk a mi lesz ha?

Ha a nikotin elvonási tünete erős lenne, éjjel felriadnánk 20 percenként, hogy hé, azponnal kell a cigi, de őszintén megvalva arra se emlékszem a 19 év dohányzás alatt, hogy valaha álmodtam is róla. Ha kell segítsélg, vagy megakadtál, elviselhetelennek hiszed, írd le ide, majd válasziolok. A cigit ne azonnal tedd le. Fogj egy papírt és egy cigit, szívd el a cigit, és írd le szerinted mik az előnyei és a hátrányai. Sőt az előnyeit írd ide nekem, hogy miért dohányzol, és segítek leszokni. De amíg az előnyeit nem értetted meg, ne tedd le, addig nem fogod élvezni.

2015. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#2-es.


Azt írtad, ne akaraterővel próbáljon meg leszokni (ezzel megcáfolva a válaszom)

Mégis, amit leírtál, annyit takar, hogy legyen elég akaratereje és kitartása kibírni az egészet, szóval magadat cáfolod meg a mondandóddal, amivel amúgy egyetértek, kivéve azt, hogy "ne akaraterővel próbálj meg leszokni"


#1-es voltam.

2015. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Brian0 ***** válasza:
100%

Az akaraterőnél fontosabb a megértés. Az agyad ki lett mosva, hogy a cigit nehéz letenni, a cigihez nagy akaraterő kell.

Vegyük az akaraterő módszert. Holnap leszokok, akarom, majd jön az elvonási tünet, amit te annak hiszel, de az nem az. Egy sterrszes érzés, amitől azt hiszed, ha nem gyújtasz rá vége a világnak. A nagyon erős akaratúak ilyenkor pár óra vagy pár nap után szívnak egyet, majkd mégegyet, majd jön a beletörődés, örökké dohányos marad és nem hagyja abba. Ismertem olyat aki várta a bűvös 3. hetet, hogy majd egyszer csak megszünik, de minden nap idegbeteg volt, hogy nem gyújthat rá.


nEM LESZEK MÁR SOSE BOLDOG, A CIGI NÉLKÜL MIT SEM ÉR AZ ÉLETEM, MIT FOGOK CSINÁLNI A REGGELI KÁVÉM IVÁSAKOR, MIT FOGOK CSINÁLNI, HA AZ UTCÁN SÉTÁLOK, HOGYAN FOGOM ÉLVEZNI A TÁRSASÁGI ÉLETET?


Nem akaraterő kell, hanem hogy végre értsd azt, amit a média hazudik, a cigiről nehéz leszokni. Nem az, csak ne gyújts rá! És örülj a leszokásnak. Persze valami kis akaraterő kell. Kezd el megismerni az ellenséged.


Nikotin: idegméreg, 0,36mg/kg a halálos dózis, dohányosoknál 0,9mg/testömegkilógramm. (Ugye a sok szédülés volt a hozzászokás)Elvonási tünet, egy érzés, hogy gyújts rá. semmi más, annyira gyenge, hogy sokszor, ha mással vagy elfoglalva, észre sem veszed.

Azt hiszed önbizalmat ad és egy feladat előtt rögtön rágyújtasz. Ha sikerült letenned, rájösz ez az egyik legnagyobb hazugság.

Nyugtat: Nem igaz, okozza a stresszt. A nemdohányosok pl egy jó kaja után tökéletesen ellazulnak, míg a dohányosok képtelenek erre, míg meg nem etette a kis nikotin szörnyet.


Ha valójában megvan az elhatározás, hogy valaki leszokik, az azt jelenti elege van, nincs pénze rá stb.


Ha megérted, hogy a ciginek semmilyen, de tényleg semmiolyen előnye nincs, csak hátránya, és nem sajnáltatod magad, hogy szar az elvonás, akkor könnyű lesz, ha ideges vagy, stresszelsz már és az akaratoddal akarsz leszokni, mert azt hiszed egy cigi megnyugtat. akkor nem fog menni.


Az utolsó szál cigidet úgy szívd el, hogy méllyen letüdőzöd, izlelgeted, és meglátod hogy pocsék. amikor leszoktam, már 24 órája nem gyújtottam rá. Aztán beleszívtam egy cigibe, és annyira borzalmas ize volt, hogy megundorodtam az egésztől. Talán ez volt az a pont amikor megértettem és már annyira nem is volt nehéz letenni. Azt mondtam soha többé nem akarok dohányozni. De nem az akaraterővel tettem e, hanem felfogtam azt, hogy gáz és ebbe meghalhatok, és amúgy is drága,és egyik cigi követi a másikat, mert nem kapok semmit, még sokszor akkor is ideges vagyok ha szívom, pedig pont hohy el kéne mulasztani azt a stresszt, de miközben szívom, gyújtanám a következőt. Volt olyan hogy rá akartam gyújtani, de már egy cigi ott lógott a számban.

2015. márc. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Neo8 válasza:
Már egyből az első nap semmi cigi. Egyébként ha kételkedsz a sikeredben az sokat segít ha kitűzol egy időpontot. Mondjuk tegyük fel: 2 éve dohányzol. Én a helyedben azt mondanám, az elkövetkezendő 2 évben nem fogok rágyújtani. Akkor van 2 évem, hogy átgondoljam részletesen és pontosan hogy kell-e nekem ez a cigi és milyen áron. Mielőtt nekiállsz olvasd végig Allen Carr könyvét. Nem fog ártani. Úgy kezdődik, hogy gyújts rá és ne próbálj leszokni amíg nem olvastad végig. Bár akartam hinni benne nekem nem ment könnyen a leszokás. Nem volt olyan másodperc a napomban hogy ne a cigire gondoltam volna. Akkor találtam ki a fix időpontokat. Azt mondtam, ha ugyanennyire hiányzik 1 hónap múlva, nem leszek elég erős a leszokáshoz. De 1 hónap után már jobb volt. Aztán azt mondtam ha 1 év után is ugyanennyire hiányzik, akkor én ebbe fogok belepusztulni, de 1 év után már sokkal jobb volt. Aztán egy idő után már nem fogod észrevenni a hiányát és ez a jó hír, a függőség előbb vagy utóbb, mindenkinél megszűnik. És minél nagyobb lesz a kűzdelem, annál büszkébb leszel rá. Az átlag amúgy 2 hét. De ha az első 3 napon túl vagy már túl vagy a nehezén.
2015. márc. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Menj el a házi orvosodhoz és írasd fel a Champix a segítő gyógyszert. Nagyon kemény, nagyon sok mellékhatással, de nyolc nap múlva garantáltan leránt!
2015. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Brian0 ***** válasza:
nem félelemből kell, hanem örülni neki.
2015. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kinek mi....

Van akinek szüksége van az akaraterős félelemmel teli leszokàsra, mert egész életében bizonyìtania "kell".

Van akinek végig kell gondolnia és az ész érvek a "szabàlyok" megyøőzik, van, akinek szenvednie kell, van akinek gyògyszer kell...van, aki csak simàn leteszi, mert genetikailag kèptelen arra, hogy "elvonàsi tünetei" lesznek stb...

Ahàny ember annyi mòd...csak a végcél szàmìt nem az ùt (aki "hülye" megérdemli, hogy szenvedjen, màr bocs)...de jò, ha ismered a többi utat ès annak fényénen vàlasztod a sajàtod, hogy igen...ìgy lesz a legjobb, ìgy érek sikert.

2015. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Seafalcon válasza:
Szerencsés vagyok. Azt mondtam: elég, letettem húsz éve, azóta nem gyújtottam rá. Ez a leszokni vágyók 2%-nál jön be állítólag.
2015. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kinek a pap kinek a mam. Én letettem. Aztán visszavettem. Aztán erőltettem hogy leszokok. Sikerült az első buliig. Aztán egy időben kb 12 év után már csak buliban alkalmanként rágyújtottam. Aztán nehezebb időben visszaszoktam 5 éve. Kb 2 hónap után a lengőbordánál jött egy tompa tartós fájdalom (amit azóta tudok hogy semmi köze a tüdőhöz). Akkor letettem, és nem hiányzik. Mindig azt mondom magamnak hogy most alkalmanként szivarozok. De az utolsó alkalom is 6 éve volt. Én mindent próbáltam. Sokk kellett hogy letegyem. Hogy te miben hiszel és hogy teszed le, neked kell tudnod.
2015. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!