Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás mennyire kárósít,...

Svussi222 kérdése:

A dohányzás mennyire kárósít, tapasztalat alapáján? (Olyan írjon aki legalább 1 éve dohányzik, ne anti dohányosok akik még nem fogtak cigit a kezükbe sose! )

Figyelt kérdés
Mi változott azóta mióta dohányzol?

2015. ápr. 1. 16:33
1 2
 1/15 anonim válasza:
81%
12 évesen szoktam rá (sajnos). Most vagyok 17. És ott tartok, hogy egy mély lélegzetet már nehezemre esik venni.
2015. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
82%
Én nem dohányzok, de nagyszüleimből 3 (két tatám, egy mamám) tinédzser koruk óta cigizett, mondanom sem kell, hogy mindegyik az ötvenes éveiben halt meg, egy szívinfarktusban (2x volt neki) kettő pedig tüdőrákban.
2015. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat az első napi mennyit szívott kb?
2015. ápr. 1. 16:40
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

a barátom kb 14 éves kora óta cigizik. ha nem hamarabb

de minimum 7 éve

az ő tapasztalata: -fizikai munkánál hamarabb kifullad, nem bírja annyira a futást

-fogak elszineződése+körmök

-kevésbe is érzi az ízeket. amikor több napig nem tudott cigizni, akkor azt mondta sokkal intenzívebben érezte a szagokat és az ízeket.. én hiszek neki



Elég sok káros hatása van. Meg lehet mondani egy illető arcáról is hogy dohányzik -e.. hidd el látszódik. sokan ezért ilyen koravének 20on évesen is.

szerintem nem érdemes cigizni. én akkor tettem, és tenném újra, ha a munkámhoz, vagy a társasági életemhez jól jönne(nyalizás a főnöknél, beszélgetni olyanokkal cigiszünetben, akikkel sosem tenném.)

ha már cigizel akkor fogyassz sok folyadékot, és élj ezenkívül egészségesen!

2015. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én már nem cigizek, de néhány évig dohányoztam, azért hagytam abba, mert éreztem, hogy nem igazán tesz jót, a végén sokszor szédültem tőle.

Viszont a családomban elég sokan évtizedekig dohányoztak, egyik nagyapám ráadásul ilyen sodort cigit szívott egész fiatal korától kezdve öreg koráig. A családomban ettől függetlenül soha nem fordult elő dohányzással kapcsolatba hozható megbetegedés, általában szép kort megértek a dohányzó családtagok is.

2015. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Azt elfelejtettem, hogy a barátom családjában mindenki cigizik, van aki 40-50 éve, és nincsen tüdőrákjuk vagy hasonló amit a cigi okozhatott.

Kell azért a genetika is.

Az én családomban olyannak volt tüdőrákja, aki életében nem dohányzott, kint a szabadlevegőn dolgozott, erdős helyen

2015. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2015. ápr. 1. 16:47
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
5évig dohányoztam. Asztmás lettem. Bánom hogy valaha is rágyújtottam. Ha újra kezdhetném soha nem cigiznék!
2015. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Van akinek hamar legyengíti a szervezetét és sportteljesítményt rontja.
2015. ápr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 14 éves koromtól (talán kisit előbb) dohányoztam 22 évig. Nem tűnt fel semmi, átlag napi 1 dobozt szívtam el. Az utolsó években a leszokás előtt napi kettőt. 2010-ben leszoktam.
2015. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!