Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tegyem le a cigit...

Hogyan tegyem le a cigit egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Tudom, ezer meg egy hasonló kérdés van már, de ez most kicsit másabb. Pár éve lettem kocadohányos, gimiben, tudjátok, aki csak bulikban cigizik, 2 éve pedig, amióta egyetemista vagyok, rendszeresen dohányzom. 5-8 szálat szívok el egy nap, buliban elmegy egy doboz. A rászokáshoz hozzásegített egy enyhébb depresszió, és bár azon már sikeresen túljutottam, a cigi maradt. Hónapok óta érik bennem az elhatározás, hogy leteszem, már próbálkoztam mindennel, de nagyon nehéz úgy leszoknom, hogy lakótársam és a párom is dohányzik. Dohányzik az édesanyám is, nem is keveset, meg nagyjából mindenki a családban. Meg hát az egyetemen is állandóan kint pöfékel mindenki, ha vizsgaidőszak van, akkor azért, ha buli, akkor meg azért. Kicsit könnyebb lenne a dolog, ha nemdohányzókkal lennék körülvéve. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Járt már valaki hasonló cipőben? Van itt olyan, akinek sikerült leszoknia az egyetem alatt? Ha igen, hogyan? Nagyon el vagyok keseredve. A normális válaszokat előre is köszönöm!

2015. ápr. 30. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj valami mást helyette, pl: ha ismét rád jön kezdj el fekvőtámaszokat nyomni, és fontos hogy legyen akarat erőd és mond minden nap a tükörbe és magadba mikor egyedül vagy le teszem a cigi le teszem a cigit.


Én nem vagyok egyetemista de meló helyen bevált :)))

2015. ápr. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nem várhatod el mindenkitől a környezetedben, hogy ne cigizzen, úgyhogy meg kell próbálnod nem törődni vele. Egyébként egyszerű elvet kell követni: amit nem akarsz csinálni, azt nem csinálod, és ettől jól érzed magad. Ha komolyan le akarsz szokni, akkor minden cigimentes nap, sőt óra elégedettséggel tölt majd el, mert sikeresen teljesítettél egy célt. Azt a pénzt, amit cigire költenél, kezdd el félretenni egy perselybe, és bizonyos idő után (1 hónap cigi nélkül, 3 hónap, fél év, 1 év...), ahogy növekszik az összeg, mindig jutalmazd meg magad, mindig valami jobbal. Új ruhák, bicikli, autó, nyaralás... amit akarsz. :D Ha van, ami motiváljon, akkor sikerülni fog. Akkor talán még a párod is le akar majd szokni, ha látja, hogy neked sikerült. Persze ráerőltetni ne akard, ne is említsd, mert akkor csakazértse. :D Ja és lehetőleg ne pipázással, alkohollal, csokievéssel vagy xanaxszal próbáld helyettesíteni a cigit... :D Mikor rádjön a csinálhatnék, vagy épp van 10 perced és semmi dolgod, akkor csinálj meg 20 fekvőtámaszt, vagy egyél egy mandarint, esetleg égess el egy kis szülinapi gyertyát. :D Az a lényeg, hogy legyen valami, amit te is csinálhatsz rendszeresen, amíg a többiek cigiznek.
2015. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyből nem tudod letenni csökkentsd. Sportolj bicaj kondi futás bármi jó.
2015. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Amúgy milyen egyetemről van szó? Én azt láttam a mi évfolyamunkon (BME, informatikus), hogy azok dohányoztak inkább, akik a tanulmányaikban se voltak jók. Néha láttam kivételt (dohányzó értelmes ember), olyankor mindig megdöbbentem.


Úgyhogy lehet, hogy csak baráti kört kéne váltanod, vagy legalább új barátokat szerezni a nem dohányzók között. A szünetben nem csak a kapu előtt van élet, hanem a teremben is, tanúsíthatom.

2015. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4 A Debreceni Egyetemre járok, és nem minden szabad pillanatomat töltöm kint. Nagyjából ugyanannyi a dohányzó barátom, mint a nemdohányzó, meg újabban nem annyira szeretek közterületeken cigizni, inkább csak itthon szoktam, amikor hazajövök. Van némi igazság az észrevételedben, bár szerintem a két dolog nem zárja ki egymást. Nyilván a legjobb tanulok, akik mindig első padban ülnek és szóról szóra lejegyzetelnek mindent, nem nagyon cigiznek, mivel nem olyan a mentalitásuk, de nem hiszem, hogy csak a cigi miatt társaságot kellene váltanom.


Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2015. ápr. 30. 15:06
 6/7 anonim válasza:
68%

Gimisként nagyon féltem, hogy lesz rengeteg szunetem, es majd kijarunk minden fel oraban, es raszokom a cigire. Nem olyan tarsasagba kerultem, elso felevemben osszesen 2 szal cigit szivtam buliban. Utana lett egy jo baratnom, akivel minden hulyesegben benne voltunk, es vettunk egy doboz cigiket bulikra. A cigi mindig nalam volt, hisz o felt, hogy az anyja megtalalja. Parszor ramjott, hogy oke, en cigizni fogok, de lekuzdottem. Majd egyre tobbet mentunk el csak ugy valamerre, es mindig elszivtam 3-4 szallal. Megfogadtam, hogy nem szivok tobbet, mert ugy ereztem, hogy kezdek raszokni. Megittam 2 sort, megkinaltak, es elfogadtam. Majd utana vertem a fejem a falba, hogy nem igaz, hogy nem birtam ki.

Mostmar 6 hete egy szalat sem szivtam. Az, hogy nekem draga lett volna, az nem mondhato el, felesbe vettuk, es sokaig megvolt. De nem akartam raszokni.

Ezert megfogadtam, hogy 2 honapig nem cigizek. Es ha ezt kibirom, akkor elhiszem magamrol, hogy nem vagyok fuggo.

Azt ajanlom, hogy ugy hatarozd el magad, hogy nincs tobb cigi, hogy legyen még cigid. Van még 2-3 szálam, de nem nyúltam hozza 6 hete. És ne azzal kezd, hogy jó, soha tobbe nem cigizel, hanem 6-8 hét. Szerintem a 2. hét a legnehezebb. Akkor adj meg magadnak mindent: gyorskaja, csoki, séta, egy üveg sör. :)

Másik, ha segit neked, akkor folyamatosan csokkentsd az adagot. Nem a nikotin miatt. Csak már annyira beled rogzult a cigizes muvelete, hogy fokent a mozdulatot hianyolod (szerintem), nem pedig a budos cigi szagot.

Es a legfontosabb: a szuk barati korodnek mondd el, hogy le akarsz szokni, es kerd meg, hogy tamogassanak. De ugy, hogy ne adjanak cigit, ne kinaljanak, es ha ittal akkor plane ne kinaljanak meg.

Remelem sikerult par hasznos tippet adnom.

2015. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

16 napja nem gyújtottam rá. Lehet, hogy ez valakinek semmiség, én már sikerként élem meg. Az ország első egyetemére járok, a baráti körömben is van több dohányzó, de megfogadtam, hogy leteszem a cigit. Szerintem döntés és elhatározás kérdése az egész -vagyis én leginkább ezeket találom a legfontosabbnak. Nincs június 1, következő hétfő, ma van. Ma kell eldönteni, hogy lerakod a cigit. Nem voltam/vagyok nagy bagós, 3-4 szál cigi maximum egy nap, de nem kaptam idegbajt akkor sem, ha pl. 5 napig egy szálat sem szívtam. Nálam a legnagyobb probléma a bulika. Ha iszom, akkor nagyon megkívánom a cigit -szerintem ez csak egy szimpla beidegződés, hogy pia+cigi=bulika.


Remélem sikerült valami értelmeset írnom és segítettem egy kicsit :)


20L

2015. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!