Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tizenéves korban a rendszerese...

Tizenéves korban a rendszeresen dohányzók tényleg megállnak/lelassulnak a növekedésben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 14-15-16 évesekre akik napi 1 dobozzal szívnak el. ők tényleg alacsonyabbak lesznek felnőtt korukra mint a nemdohányzó társaik?

2015. máj. 19. 11:52
 1/7 szamo77db ***** válasza:
46%
Valószínűleg igen! Minden esetre az biztos, hogy nem használ a szervezetnek a dohányzás. Az említett korosztályban pedig még inkább káros!
2015. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Igen, és olyan is van, hogy visszafelé fejlődnek.
2015. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A cigi nem befolyásolja a növekedést. A megfelelő hormonok kezelik a növekedést, ez öröklött. A ciginek semmiköze a növekedésért felelős hormonokhoz. Ez csak elrettentés.

Természetesen nagyon káros minden korosztálynak, de a növekedést nem befolyásolja!

2015. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, össze is mennek.
2015. máj. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Ismerek sok olyat aki 14 évesen dohányzott és akkora is maradt mint volt. Lehet hogy alapbol is akkora lett volna, nem tudom. Én pl. 15 évesen kezdtem el néha inni és dohányozni. És akkora maradtam. Mondjuk 195 centi voltam már akkor, így nem is bánom :D. De szerintem nem a cigi miatt volt
2015. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még ha esetleg befolyásolná is a növekedést, kétlem, hogy a 14-16 évesek esetében lenne ez szembetűnő. Ők már eleve nem nőnének sokat, vagy egyáltalán semennyit.
2015. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Régi orosz monda, mikor rászoktattak egy kis kecskét a faluban a dohányzásra és az lemaradt fejlődésében a testvéreihez képest.
2015. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!