Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok, ha elkezdem...

16 éves vagyok, ha elkezdem rendszeresen a kodnizást, testépítést, akkor az befolyásolhat/megállíthat a növekedésben? Van valaki olyan aki segítene tanácsokat adni? (többi l3nt. )

Figyelt kérdés

174 cm vagyok, viszont vékony, és szeretném "kigyurni"magam normálisa, persze rendszeres, kitartó edzésekkel.Pár kérdésem lenne:


1.Heti hány alkalommal edzek,milyen edzésterv szerint(leginkább mellre és bicepszre szeretnék)?

2.Valójában befolyásolja ez a növekedést?

3.Fehérjeporok,tömegnövelőket szedjek vagy ne?

4.Étrendemen változtassak?


ELŐRE is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 27. 18:00
 1/4 A kérdező kommentje:
*kondizást.
2011. jan. 27. 18:00
 2/4 anonim ***** válasza:

174 egy átlagos magasság... 16 évesen már sokkal magasabb nem leszel... maximum 3-4 cm-rel...

I. - Heti 3 alkalom arányosan szétosztva... 1 edzésnap, 1 pihenő(ha kettő van az sem baj)

Az, hogy te mellre és bicepszre akarsz edzeni... most ha őszinte akarok lenni, akkor idióta vagy... csak mert ez a két izomcsoport, amiért a lányok ,,oda vannak" nem kellene elhanyagolni a többit is... Ismerek olyan gyereket, aki nem edzett vállra és lábra 4 évig... rettentő hülye kólásüveg alakja van... Ha izmos akarsz lenni akkor legyen az egész tested az, ne pedig csak részei...


II. - Nem befolyásolja, ha a gyakorlatokat helyesen végzed... a sok hülye azért áll meg a fejlődésben (leginkább agyban) mert idióta módjára rángatja a súlyokat és fogalma sincs, hogy minek kéne dolgozni csak csinálja, mint egy gép mert ezt látta a top shop-ban...


III. - Amíg szilárd táplálékból tudod fedezni a szükséges napi kaja mennyiséget tök felesleges a fehérje és a tömegnövelő is... maximum edzés után egy fehérje turmix, hogy gyorsabban regenerálódjanak az izmok...


IV. - Igen változtass az étrenden mert ha eljársz gyúrni és mellette hurka, kolbászt eszel, annak sok értelme nincs... a testépítés kicsit fura szemléletmódot igényel... elmész edzeni 2-3 órára, hogy lerombold az izmaid, majd tisztán kajálsz, hogy olyan tápanyagokat juttas be, amik majd befoltozzák az izomszakadásokat és így erősebbé tesznek...

2011. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... a kajáláshoz még annyit, hogy ha belegondolsz edzel 2-3 órát... és a nap maradék 20-21 órájában regenerálódnak az izmok a bevitt kajából... ezek után mérlegelj, hogy melyik a fontosabb... az edzés vagy a kaja? Segítek... a kaján múlik az egész 70%-a
2011. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, Várom a további válaszokat is!
2011. jan. 27. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!