Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Pajzsmirigy rák lehet dohányzá...

Pajzsmirigy rák lehet dohányzás miatt?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy rákot diagnosztizáltak nálam. Igen ám, de én aktívan dohányoztam előtte. E miatt kialakulhatott ez? 1 hete megműtöttek. Várjuk a szövettani eredményeket. Az eredményig véletlenül, se gyújtsak rá? Vagy miután felgyógyultam sem? Nem arról van szó, hogy nem bírnám ki, mert az egészségem a legfontosabb, csak szeretném tisztán látni a dolgokat. És az alkohol?

2015. máj. 20. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Állítólag a pajzsmirigy rák előfordulását csökkenti a dohányzás, de ezt sokan vitatják.


Mindenesetre ne a rák miatt szokj le, hanem magad miatt...

2015. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos olvastad már, hogy rizikótényező lehet a nyakat, mellkast vagy fejet ért besugárzás, illetve a lakóhely jódellátottsága is szerepet számít az okok között, a jódban szegényebb országokban sokkal több pajzsmirigy-megbetegedés tapasztalható, ezen kívül családi halmozódás. Dohányzást nem említik az okok között, viszont a dohány méreg, és a méreg nem tesz jót a rákos betegnek, le kell szokni róla és oda kell figyelni a táplálkozásra is, ezzel kapcsolatosan olvashatzs cikkeket a neten.
2015. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!