Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szövettanon látszik, ha...

Szövettanon látszik, ha valaki dohányzik?

Figyelt kérdés
Ma voltam fül-orr-gégészeti mintavételen garatból, nem daganat gyanúja, hanem más gyulladás miatt. Dohányzom, bár nem nagyon, napi 2-3 szál, és az sem minden nap. A szövettanon ez látszani fog?
2015. jún. 2. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rahhamuzol a mintára vagy elnyomod rajta a csikket akkor latszodni fog.
2015. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván ez valakinek, aki ért hozzá, buta kérdésnek tűnik, de laikusnak ez nem. Biztos van olyan, amiről neked halvány lila gőzöd sincs, én mégis tudom. Nem vagyunk egyformák, nem tudunk mindent egyformán.
2015. jún. 2. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem,
2015. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, ha látszódik akkor gond van.
2015. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokszor előfordul dohányosoknál, hogy ún. leukoplakia van a száj- vagy garatnyálkahártyán, ami egy rákmegelőző állapot. Enyhébb esetben gyulladás lehet, de az is lehet, hogy nem látszik semmi.


Nem tudom, hogy miért látta szükségesnek az orvos a szövettani mintavételt, de aggasztó lehet.

2015. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!