Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon káros, hogy 5 éve...

Nagyon káros, hogy 5 éve cigizek? 19F

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és nagyából 14 évesen kezdtem cigizni.Eleinte napi pár szál(4-5), majd fél év után felment napi 30 szálra(kb 1.5 dobozra).

Tehát már kb 4.5 éve napi 30 szálat szívok:/

És sajnos mostanában reggelente köhögök és arra gondoltam hogy ez a cigitől lehet.


Az a gond hogy szeretek cigizni, de le is szeretnék szokni róla mert egyre jobban érzem már a káros hatásait...


Tudna nekem valaki ebben segíteni, hogy mit csináljak?:)

előre is köszönöm:)

19/F


2015. jún. 5. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj elvonóra
2015. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm a biorezonanciás módszerrel szokott le egyik napról a másikra. Előtte 2 doboz piros priluki volt a napi adagja.
2015. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Francot se érdekli, szívjad.
2015. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De legalább leakarsz szokni... Amúgy legfontosabb az akaraterő. Hogy mostantól nem szívsz egyet se és kész. Ha most van otthon, az dobd ki a fenébe.
2015. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

5 év cigizes utan nekem mellkas rontgenen látszott a dohányzás. 10 ev cigizes utan a háziorvos mikor hallgatta a tudomet említette, hogy nem kéne cigizni. Akkor Szerinted mennyire káros? Azt amit a verkeringessel csinál meg se említem.


Elhatározás kerdese. En terhes lettem, 11 ev utan letettem. Neked is menni fog csak döntsd el, hogy mostantól nem gyujtasz rá.

2015. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Abba kene hagyni mert kohogok tole nagyon, csak nagyon szeretem es nagyon fuggo vagyok:/
2015. jún. 6. 07:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak genetika kérdése az egész.

Vannak akik végig dohányozzák az életüket, és mégis 80-90 éves korukban halnak meg, mások már 40 évesen tüdőrákosak lesznek, pedig nem is cigiztek.

Az a baj, hogy nem tudjuk milyen géneket örököltünk. Viszont ha a felmenőid között volt rákos megbetegedés, szív-ér rendszeri megbetegedés, agyvérzés, akkor hasonlókra te is számíthatsz.

2015. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rokonom a cigitől rengeteg betegséget kapott, infartus,cukorbetegség,rák, csontritkulás, szívkoszurúerével is volt valami.

Amikor ebbe belehalt, nyugodjon békébe! Megfogadtam, hogy soha nem gyújtok rá, teltek a hónapok,évek egyre csábítóbbá volt a cigi, nem próbáltam ki de felfigyeltem, hogy napokig csak a cigin jár az eszem, amikor soha nem gyújtottam akkor még rá. Elhatároztam, hogy a saját fejem után megyek kipróbálom, sok mindenre számítottam, rosszul leszek, szédülés hányinger stb. Semmi nem történt velem, úgy éreztem magam mint aki vagy 10 éve cigizik és egy megszokott mozzanat lett volna, pedig valami erőssel kezdtem, nem tudom pontosan mivel.

Azt hittem, hogy ez elég lesz arra, hogy elfelejtsem az egészet, egy nagy frászt! Már dohányosnak mondhatom magamat, nem gyakran heti 1-2 szál de megkívánom, tudom, hogy ebből több lesz, mert érzem.

Osztálytársam úgy szokott le, hogy gyengét szívott(fehér Szofi) és vett Piros Viceroyt, abból elment neki 4-5 egymás után és nem kellett neki egy pár napig, utána meg kiverte a fejéből és már nem kell neki.

Szívd el az utolsót is, rögzísd be, hogy káros és nem éri meg az, hogy fiatalon meghalj!

Takaríts ki mindet, ne maradjon cigiszag sehol, tegyél el mindent ami rá emlékeztet, kerüld a dohányzó ismerősöket, ha valaki rá akar gyújtani kérd meg, hogy arrébb tegye meg.

Vagy vannak a neten egész jó tippek erre, olvass utána. Az első 3-4 nap kemény lesz remegő kéz,láb,fokozott izzadás,fáradtság. Próbálkozz e-cigivel,nikotin tapasz,spray, vízipipa, de azt kővel.

Vagy töltsél cigit kakukkfűvel, káros de nincs benne nikotin és a pótcselekvés meg van, esetleg hétvégente belefér egy babéros cigi is, de azt csak akkor ha nem készülsz sehova, az engem is kiütött. Aztán ajtónyitásnál a postásnak a nevemet sem tudtam megmondani.

Sok sikert!

2015. jún. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen csodabogarak felénk is vannak, hogy cigizett több évtizede, aztán 90 valahány éves korában halt meg.


De ez nem genetika függvénye, inkább csak az, hogy cigarettázás miatt hatalmas az esély rákra meg hasonlókra.


Ezért van, hogy létezik pár ilyen ember, de az esély mint mondtam hatalmas, így a legtöbbnek bizony súlyos baja lesz tőle. Nagyon megemeli a kockázatát, aki cigizik, rengeteget kockáztat.


De nem értem miért nem lehet ellenállni neki. Én még soha a büdös életbe nem cigiztem, soha nem tüdőztem le cigifüstöt, ha cigiző ember megy előttem, lemaradok, ha olyan van közelemben arrébb megyek, ha pedig állok valahol sorban, pl. gyrosos büfé előtt és odajön és rágyújt, rászólok. Barátaim is, amikor cigiznek, én arrébb megyek, inkább a lélegzetet is visszatartom addig. Én undorodok tőle egyszerüen, borzasztó rossz szokásnak tartom és nem értem miért van annyi cigiző ember. Ráadásul baromi drága is és az a tapasztalatom, hogy a cigisek 95%-ának bizony bőven lenne helye máshol is annak a pénznek.

2015. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod egyből letenni próbáld szívj kevesebbet és legyél kitartó.
2015. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!