Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A Nemzeti Dohányboltok legtöbb...

A Nemzeti Dohányboltok legtöbbjében kiadják a cigarettát a kiskorúaknak vagy nem?

Figyelt kérdés
Körülbelül a Nemzeti Dohányboltok hány százalékában adják ki a cigarettát kiskorúaknak? Főleg személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

2015. aug. 14. 00:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%
én hamarosan 20 leszek, és szerintem simán nézek ki annyinak, mégis kb az esetek 50-60%ában elkérk. Amikor még nem voltam 18 viszont előfordult hogy simán kiadták. állítólag egyre többet ellenőriznek, ezért komolyan kell venni az eladóknak. szerintem egyre ritkábban fordul elő hogy kiskorúaknak is kiadják.
2015. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Borsodban csinálok egy ilyen boltot, én is és a dolgozók is szigorúan kérik a személyiket, akinél felmerül, hogy még nem töltötte be. Eszméletlen szigorú a büntetés, úgyhogy sztem egyre ritkább lesz az, hogy kiadják fiatalkorúnak a cigit, akár ismerős, akár ismeretlen.
2015. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
23%

14 vagyok, 5-ször mentem be egyedül dohányboltba és 3-szor cigivel távoztam, persze nem 3 doboznyit szívtam eddig összesen, ugyanis van a szinte legbiztosabb hogy beküldesz valakit én általában hajléktalanokat kérek meg a déli p.u. körrnyékén. Ha te fiatalkorúan mész be és látszol idősebbnek akkor nincs mitől félni, ha kéri a személyid azt mondom nincs nálam ha meg nem kéri akk szabad utad van a cigihez.

Csak magabiztosan kell beszélni mintha te simán lennél 18. Egyébként akármennyire szigorú a törvény meg akármennyire betartják simán hozzájuthat fiatalkorú 14/f

Azt kéne mint a román kocsmákba szálanként árulni, vesz egy szálat a gyerek eldönti hogy bejön e vagy sem mert nem tudod megállítani biztos minden gyerek kipróbálja előbb utóbb de ez is csak egy szeszély csak azért csinálja mert nem szabad ha meg nem is menőzésből csinálja a cigizést akkor se bír rászokni mert persze valamennyire kívánja a szervezet de olyan gyorsan változik a gyerek hogy a cigire nem tud rászokni tapasztalatból mondom 2 hétig kb intenzíven dohányoztam azt 1-2 hónapig simán bírtam nélküle főként mert nem volt rá pénz aztán eggyik haver hív hogy szívjatok el egy cigit közbe beszélgessünk majd megint az előző periódus

Lényeg hogy nincs értelme a fiatalokat szidni a cigizésért úgyis kinövik max felnőttkorba megint kipróbálják rászoknak satöbbi. Nincs értelme a dohányboltoknak, csak újabb bevétel az államnak

2016. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!