Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A füves ciginek milyen élettan...

A füves ciginek milyen élettani hatásai vannak a májra? Milyen szerveket károsít?

Figyelt kérdés
Drogellenesek ne írjanak. Nem azért tettem fel a kérdést, hogy arénázzatok hogy 'a drog rossz, értem?' , stb., mert ezerszer hallottam már. Ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor ne írj. Köszönöm !:)
2010. márc. 10. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A máj szelektál ki minden bejutó anyagot, és a méreganyagokat is az próbálja semlegesíteni. Ha sok méreganyagot kell semlegesítenie (ez lehet gyógyszer, alkohol, bármi)egy idő után leépülhet, kevésbé hatékonyan működik. Akkor a méreganyagok benn maradnak a szervezetben, nem ürülnek a vizelettel, széklettel, és nagy károkat okoznak. A füves cigiben elsősorban THC van, ami bár a májra is károsan hat, sokkal károsabban hat az agyra, elsorvasztja az idegsejteket, ami miatt lassul a reakciókészség, és előhoz pszihoszomatikus betegségeket is. Ezen kívül produkálhat oxigénhiányos állapotot (beszívod vele a szén-monoxidot, ami jobban kötődik a vörösvértestjeidhez, nem jut elég oxigén az agyadba)ez szintén agykárosító (és hosszútávon minden szervet károsít). Tehát füvezésnél az agyad sokkal jobban ki van téve veszélynek, mint a májad.
2010. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

A fű nem károsítja az idegsejteket, legalábbis nem olyan mértékben, hogy félni kelljen tőle. Az alkohol jóval több kárt okoz. A fűvel akkor van probléma, ha valaki úgy szívja minden nap, hogy már reggel elkezdi. Mert az nem jó. Ahol kultúrája van a fűnek, ott csak este csinálják. Indiában látszik, ki a turista és ki nem. A helyiek esténként szívnak, a turista egész nap :D

Ha évekig valaki minden nap szív és főleg egész nap, az tényleg gáz, az idegeknek nem tesz jót, de a lényeg a TÜDŐ.

A szívás ugyanis a legegészségtelenebb és legpazarlóbb formája a fű fogyasztásának...

2010. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
károsítja az agysejteket
2010. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

A marihuana 60féle gyógyhatású anyagot tartalmaz, ezene felül jó stresszoldó ergo kisebb az esélyed daganatos megbetegedésekre. Azt kell mondjam hogy a füvezés "egészségesebb" mint a dohányzás mivel a füvet nem kezelik mindenféle vegyszerrel. (jó esetben)



Az viszont tény hogyha rendszeresen fogyasztod, mondjuk naponta vagy naponta többször akkor elég csúnyán le lehet épülni. Értsd olyan leszel mintha mindig be lennél szívva.

2010. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem... mononukleózisból lábaltam ki nem olyan rég, és olvastam, hogy az alkoholfogyasztás nem ajánlott egy idejig, mert ugye ez a betegség a májat támadja... és hogy a fű milyen hatással van erre a szervre?! Mert 2 honapog otthon feküdtem, semmilyen buli nélkül, és tudtomtudom az egészség a legfontosabb, ugyhogy ha káros, akkor hagyjuk !:D köszi a válaszokat:)
2010. márc. 10. 17:48
 6/11 anonim válasza:
A 16:05-esnek igaza lehet, én egyiket sem használom de hogy a cigibe kátrán van és az nagyon káros hatású, én is kiállnék az mellett hogy a marihuana nem annyira lehet egészségtelen.
2010. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
amit itt olvastam az eggyelő ezzel = hülyeség hülyeség hülyeség!!!!! Az agyra? makszimum a tiédre a marihuana hatóanyaga a thc ami márpedig bizonyítottan nem árt 1etlen szervnek se ! csak a tüdőnek az elégett növényi részek füstje ! ebből adódóan vapolizert kell használni ennyi és akkor semmid se károsul!
2011. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog. Akiket én ismerek, hogy rég óta tolnak és sokat, eléggé be vannak lassulva, szét van zuhanva a fejük. Nem károsítja az agyat, dehogy...
2011. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Flosi válasza:

Huhuu...Köszönöm, kedves kérdező, hogy feltetted ezt, mert ugyanezen gondolkozom pár hete. Ugyanúgy énis mononukleózis után vagyok.:) És nem tudom, már mit kezdjek magammal. 1 hónapja nem voltam sehol, egy korty alkoholt nem ittam, csak dohányzom... És most jött az ötlet, hogy kipróbálnám a füvet. először... :)

Am. h valami értelmeset is írjak.. Megkérdeztem 1-2 ismerősömet, akik éltek ilyen dolgokkal. Megoszlóak a vélemények, de általában pozitív visszajelzést kaptam..: "Hülyevagy?? A fű nem káros! Vagyis az, de annyira tutira nem, mint a pia. Szerinted véletlen, hogy 1-2 gyógyszer marijuanából van?" ... Naja.:D Szóval, szerintem nyugodt szívvel gyújts rá egy jointra.;)

2012. szept. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Benten válasza:

20éves tapasztalat után azt mondom,h ha ùgy gondolom próbáld ki de ésszel!

Kérdésedre,roncsolja a májat és az agysejteket is!!!Esténként szívtam ,h tudjak aludni...májértékeim kb a duplájára emelkedtek és 2hét szünet után már javult a helyzet,mivel a máj gyógyítja önmagát!

Az agynál ugyanez nem mondható el!!!

Tüdőszűrőre el sem merek menni évek óta...

Viszont ha vagy annyira erős,h csak alkalmi kikapcsolódáskor szívsz ,nem napi szinten akkor az alkoholnál jobb döntés!

Ja és mindenképp nézz utána kitől vásárolsz,ne bízz senkiben a drogosoknak egy istenük van,a cucc és bárkit eladnak érte még saját magukat is!!!Nyilván vannak kivételek,azt kell megtalálni...ha vkit már beismeri,h a fű is drog,akkor valszeg nem fog átvágni 1-2paket miatt!

Végezetül egyedül ne szívjon senki elsőre,mert pànikrohamot kaphat és akár a szív is leallhat!

Hosszú év függőség után,absztinensként tanácsolom mindenkinek!!!

2017. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!