Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Csütörtökön orvosi vizsgálatra...

Csütörtökön orvosi vizsgálatra megyünk az iskolával, nálunk-általánosban soha nem nézték a nemi szerveket, és most viszont nézni fogják! Jogom van azt mondani hogy azt nem szeretném?

Figyelt kérdés
Fitymaszűkületem van,urológiára el akarok menni,és nem szeretném ha ott most le kellene vetkőzni! köszönöm a válaszokat 15/F
2010. nov. 16. 19:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem kötelezhet senki erre a vizsgálatra! Beszélj anyukáddal erről a problémáról. Én megérteném a gyerekemet. Esetleg érezd magad rosszul azon a napon, amikor lesz ez az orvosi vizsgálat.
2010. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
én még nem hallottam ilyenről hogy középiskolában megnéznék a nemi szerveket, nálunk legalábbis nem, és tudomásom szerint máshol sem
2010. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Ilyet nem tehetnek, a lányoknak is nézik, vagy mi? Szerintem csak elterjedt az iskolátokban egy ilyen pletyka. Ilyenkor megmérik a súlyod, testmagasságod, a vérnyomásod, látásvizsgálatot csinálnak, esetleg meghallgatnak. Ennyi, semmi más. Valamint még fogorvoshoz szokták vinni a gyerekeket, akkor is csak belenéznek, ha van valami akkor vissza leszek hívva, vagy szólnak, hogy menj el a fogorvosodhoz. De hozzád nem nyúlnak a beleegyezésed (és a szülő belegyezése) nélkül. Főleg nem a nemi szerveitekhez.
2010. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem kötelező,biztos azt mondják hogy igen,hogy ezzel rávegyenek,de erre senki sem kényszeríthet,de jobb lenne anyukáddal is beszélgetni,hogy szükületed van,meleg vízben próbáld óvatosan húzogatni,attól lazzulni szokott a bőr idővel.Menjél el urológushoz,nem kell beutaló hozzá,és ha urológuson kívül más orvos is megakarná nézni,akkor nem kell engedned.Gondolok én arra,ha a gyerekorvosod megakarná nézni,de te nem akarod,akkor nem engeded.De egyébként a gyerekdokidnak is megmutathatod,ha te úgy akarod.
2010. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Pedig van ilyen,ez nem pletyka,sőt van nagyon ritkán,hogy lányokkal is le akarták húzatni a bugyit,hogy megnézék mennyire szőrős a nemiszerve,van folyása meg ilyesmik.Ez nem pletyka.Csak azt nem mondják el,hogy nem kötelező.
2010. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy jogod van. Ha nem akarsz ott (az általában bunkó) iskolaorvossal vitázni, akkor ne menj aznap iskolába, nem szokták ezeket a hülyeségeket bepótoltatni, anyukád pedig igazolja neked azt a napot.
2010. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudom, hogy amíg nem nagykorú a gyerek, addig a szülei döntik el, hogy részt kell-evennie a vizsgálatokon. Nem kötelező, de nem te döntöd el, ha nem anyukádék, mivel amíg nem töltöd be a 18-at, addig ők a felelősek érted. Ha nem akarsz elmenni, akkor a szüleiddel beszéld meg.
2010. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%
14 éves kortól már dönthet magától,hogy akarja vagy sem,de ha 10 évesen azt mondja hogy nem,akkor sem nyúlhatnak hozzá,hanem értesítík a szülőket,aztán a többit már ők intézik.De nem is értesítik sok helyen az ilyen vizsgálatokról a szülőket sem.Meg mással is megvizsgálhatod magad,azt is kérheted hogy külön vizsgáljanak,mert valahol még ezt is 3 másik osztálytárs jelenlétében akarják csinálni.Ha meg nem mer megszólalni,akkor szív.Menj szakorvoshoz viszont mielőtt,pl karácsonyi szünet,szerintem ha enyhe a szükületed,akkor két kis bemetszéssel tudnak lazzítanai a bőrődön.
2010. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem csak a szorongás beszél belőled. Nem köteleznek semmire sem. Viszont, ha tudod, hogy milyen bajod van, akkor miért nem kezelteted? Ez nem a te hibádból ered, hanem valószínűleg vagy az anyukád, vagy az orvosod volt tapasztalatlan. Ha pici korban rendszeresen felhúzták volna a bőrt, akkor ez mind nincs. Viszont most már ideje lenne kikezeltetned. Nem is tudom, apukád még nem is kérdezte meg, hogy fiam, neked mindened rendben van?
2010. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan vannak ilyen vizsgálatok pár helyen.Persze hogy fél,azért nem akárkinek akarja az ember megmutatni,elég bunk.k tudnak lenni a sulidokik és sokszor tényleg más előtt tapiznak,azért az durva.Mint mondtam nem kötelező,menjen szakemberhez
2010. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!