Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék segíteni egy...

Hogyan tudnék segíteni egy barátomnak a leszokásban?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult a helyzet. Egy felnőttről van szó én pedig gyerek vagyok . 10évet cigizett majd abbahagyta. Most nyárom viszont ujra kezdte. Sokat volt ideges. Mindig momdja hogy le akarja tenni meg hogy le teszi de minden nap amikor találkozunk cigizik. Engem nagyon zavar nagyon féltem. Tudom hogy ha én elkezdenék cigizni akkor ő is nagyon ki lenne rám. Tudom hogy semmi közöm egy felnőtt életéhez de szeretném leszoktatni és tudom hogy ő is leszokna csak nem elég kitartó. Mit tehetnék?

2015. szept. 2. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első hét a legnehezebb, amíg kiürül a nikotin a szervezetből. Ne fokozatosan tegye le, hanem húzzon egy vonalat, hogy kész, ennyi volt. Lehetőleg úgy oldjátok meg, hogy véletlenül se jusson cigihez. Jó helyettesítő lehet pl. ha rágózik (sokaknál ez válik be, lehet, nála más fog). Járjon el futni, mert ezzel felpörgeti az anyagcseréjét, elősegítve a nikotin kiürülését, valamint az izzadás is rásegít. Ha ideges, igyon kamilla teát, vagy orvostól kérjen stresszoldód.

Amit te megtehetsz, hogy végig mellette állsz, bíztatod, hogy menni fog. Ilyenkor a hiánytünetek miatt ideges az ember, néha ok nélkül beleköt a másikba, de a lényeg, hogy te higgadtan maradj mellette, hogy érezze, van, akire számíthat.

2015. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!