Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mekkora az esélye a tüdőráknak?

Mekkora az esélye a tüdőráknak?

Figyelt kérdés

23/F


Régen nem voltam valami nagy dohányos fősulin szünetekben szoktunk egy két szálat szívni, ez 2 év. Majd 1 év szünet. Majd rászoktam ismét a cigire de már naponta 6 szálat szoktam.


Elkezdtem egy hete köhögni azután, hogy elszívom a cigarettát. Majd eltelik pár perc lenyugszik. Hátul kicsit fáj néha, tudom a tüdő nem fáj, szóval nem tudom mi fájhat! :)


Kicsit beparáztam kicsit hipochonder is vagyok, de úgy érzem a köhögésem nem száraz hanem jön vele valami néha.

Holnap már kérem is a beutalót!!


Ilyenkor, próbáljam meg a köptetőt, hátha valami más a panasz oka? Persze a cigit le is tettem! Tényleg félek! :(



2015. szept. 9. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább hűléses megbetegedésre gondolok,most sokan köhögnek, köhögéstől fájhat a hátadban az izom is.

Persze azért jó, hogy abbahagytad a cigit, de szerintem tüdőrák nem alakul ki ilyen gyorsan, persze esélye mindenkinek van, még annak is aki nem dohányzik. Ha nagoyn aggódsz, akkor menj el tüdőszűrésre, de szerintem nem lehet rák.

2015. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért megnyugtatsz! :)

Csak mint írom tényleg kicsit paragép vagyok!

Pl. egyik este pont hideg volt az este elfelejtettem becsukni az ablakot, arra keltem fel hogy ha kitakarom magam ráz a hideg és amúgy izzadok... ezt akkor gondolatban arra fogtam lázas vagyok, bár kitudja!

Elkezdtem fogyózni, sportolni fogytam is ebben a pár hétben! :D

Kicsit néha a fejem olyan szédelgős mert a kajára azért figyelek szerintem lehet kevesebbet eszek stb... :D És ezek amúgy mind lehetnének tünetek, de közbe meglehet magyarázni az okokat is! :)


De tényleg megyek szűrésre! Mert nem akarok meghalni! :S

2015. szept. 9. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne parázz, ha köhögsz, akkor menj el a háziorvoshoz, meghallgatja tüdődet és ha kell elküld röntgenre, ha hurutos vagy, akkor felír köptetőt.

Még egy jótanács: ne olvass betegség tüneteket, mert szinte mindenre a rák az első amit a kereső kidob.

2015. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igaz, mondjuk úgy is tőle kérem a beutalót, szóval majd mondom a tünetem, hogy nem csak azért akarok szűrővizsgálatot mert kíváncsi vagyok, hanem okkal!
2015. szept. 9. 16:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogyne tudna fájni a tüdőd, kérdezz csak meg egy asztmást. De napi 6 szál cigitől nem fogsz tüdőrákot kapni, főleg nem ennyi idő alatt. Lehet, hogy csak sok a tüdődnek a 6 szál.
2015. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet inkább allergia lesz.
2015. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tüdőráknak nincs ilyen tünete. És egyébként a tüdőd is tud fájni, spontán pneuomothorax. <3
2015. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!