Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy év komoly dohányzás...

Firefox785 kérdése:

Egy év komoly dohányzás mennyire károsítja a szervezetet?

Figyelt kérdés
Üdv egy éve szoktam rá a cigire napi 1-1,5 dobozt szívtam el és most le szeretném tenni. A kérdésem az lenne ha újra kezdenék sportolni akkor újra teljes lennék tehát olyan lenne az állóképességem mintha nem is dohányoztam volna?

2015. okt. 7. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha fiatal vagy, akkor ha nem is teljesen, de akár 90-95%-osan is regenerálhatja magát a szervezeted, azt a pár százalék "romlást" még nem fogod érezni, szóval gyakorlatilag igen, a régi formádat visszanyerheted és hidd el megéri letenni!

Egyébként 20-30 szál elég ahhoz képest, hogy 1 éve dohányzol, nekem egy rokonom aki dohányzik 20 éve ő szíve ennyit.

2015. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ez a szexualitás kategória deee jómagam 10 év nagyon masszív (napi 1.5-2 doboz) dohányzás után szoktam le és tartom magam már kettő éve,és újra sportolok is fél éve,teljesen rendben vagyok úgyérzem bár a tüdőkapacitás az elején nem volt az igazi...
2015. okt. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Elnézést a bocsánatért...megtévedtem a kategória olvasásánál... :D
2015. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

röviden: igen

hosszabban: Állításod szerint egy éven keresztül szívtál napi 1-1,5 doboz cigarettát, ami ugye a napi átlagot véve 1,25*19*365=8668,75 szálra jön ki. Lehetne tovább számolgatni, hogy hány (milli)gram nikotin, kátrány, stb károsanyaggal terhelted meg így a szervezetedet (légzőszervek, keringési rendszer, bőr stb.), de felesleges, te is tudod hogy ez nagy dózisnak számít főleg fiatal korban. Tegyük fel, hogy valóban nem gyújtasz rá többet, legalábbis amíg mondjuk versenyszerűen sportolsz.

Mituán leteszed a cigarettát, a szervezetedből elkezd kiürülni a károsanyag, a tüdőd kapacitása növekszik, stb.. és már napok, hetek múlva jelentős regenerálódás megy végbe. Az emberi szervezet nagy küzdő, úgy van "kitalálva" hogy ne lehessen egy könnyen hazavágni, 1 év láncdohányzás után is talpra tud állni szinte az eredeti, kiindulási állapotába is hónapok alatt. Az egyetlen veszély, hogy újra visszaszoksz, szóval csak rajtad áll a dolog.

Élsportolók is dohányoznak, úszók, atléták, labdarúgók rosszabb periódusaikban is nyúlnak/nyúltak élvezeti szerekhez, ettől még a csúcsra jutottak.

2015. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 B.Ági ***** válasza:

Kiváncsi lennék arra, hogy a dohányzástól vagy a gyógyszerek mellékhatásától halnak e meg többen?

Eddig csak azt tudom, hogy a világon a 4. halálok a gyógyszerek mellékhatása.

Tény, hogy a dohányzás káros, de ezt a hisztériát már túlzásnak érzem.

2015. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem képes lennél.
2015. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!