Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 10 maximum nagyon maximum...

Napi 10 maximum nagyon maximum 15 szál cigi mennyire káros az emberre nézve ha kb 5 hónapja kezdtem el cigizni?

Figyelt kérdés

A cigi az töltött. Hogyan tudok leszokni erről hogy ne gyujtsak rá? Hallottam, hogy tüdőrákot lehet kapni tőle, ezt szeretném elkerülni mindenképpen.


Csak segítő válaszokat várok.


2015. okt. 14. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod egyből letenni szívj fokozatosan kevesebbet.
2015. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dohányzás mindenképpen káros, a tüdőrák csak a jéghegy csúcsa. Az, hogy pontosan mennyire káros számos más tényezőtől is függ pl genetika.

Az viszont, hogy felismerted, hogy ez nem tesz jót az egészségednek, egy jó kezdet :) Esetleg érdemes lenne átgondolnod miért kezdtél el cigizni pl stressz, környezet és ha ezt meg tudod szüntetni az segíthet a leszokásban is.

Ha viszont egyedül nem menne (bár én bízom benne, hogy fog) akkor kérj szakszerű segítséget.

Sok sikert és kitartást!

2015. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kifejezetten egészséges. Legalább napi 40 szálat javaslok, semmi szükség rá, hogy még 20 évig kínlódj, mikor már 10 év után is megszabadulhatsz minden problémádtól.

Külön gratulálok ahhoz, hogy 5 éve fogalmad sem volt arról mit veszel a szádba és az mit okoz.

2015. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mennyi idő elteltével lehet "elkapni" a tüdőrákot? Le akarok róla szokni, és tudom ez sikerülni is fog.
2015. okt. 15. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

A második vagyok, akkor kifejtem részletesebben is. Tény, hogy nem minden dohányos tüdőrákban hal meg, vagy lesz tüdőrákos. Ennek az az oka, hogy a dohányzás csak egy faktor, a kiváltó tényezők között, ha nincs rá hajlamod lehet sose leszel tüdőrákos, DE ezt nem tudhatod. Az, hogy milyen gyorsan alakul ki nálad, ha van rá hajlamod szintén nem lehet megmondani (pláne így a gyakori kérdéseken keresztül).

Viszont dohányosként nem csak a tüdőráktól kell tartanod, a gyakoribb betegségek közül nem igazán lehet olyat mondani, aminek ne lenne rizikó faktora a dohányzás. Továbbá közvetlen kapcsolatban áll a krónikus hörghuruttal, a COPD-vel és az emphysemaval (tüdőtágulat). Ezek mind olyan tüdőbetegségek, amik megnehezíthetik az életed.

Persze nem mondom, hogyha nem szoksz le holnap, akkor holnapután COPD-vel ébredsz, nyilván nem fogsz, ez sem egyik napról a másikra alakul ki, ahogy a rák sem, DE minél tovább dohányzol annál nagyobb rá az esélyed.

2015. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!