Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akinek volt tüdődaganatos a...

Akinek volt tüdődaganatos a családjában, vagy a környezetében, és sajnos már meghalt, leírná nekem, hogy mik voltak az utolsó tünetek? Milyen volt a végstádium?

Figyelt kérdés
Édesapámnak tüdődaganata van, és most vitték be a kórházba, mert két napig csak egyfolytában hányt, és állandóan köhögő rohamai vannak! Alidni sem tud, és már csont sovány! Mire számítsak ezek után? Nagyon félek, hogy elveszítem!
2010. márc. 17. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha áttétes akkor sajnos szörnyű napok várnak rá és rád is :(

Konkrét utolsó tünetet nem igazán lehet mondani

2010. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted, hogy szörnyű napok?
2010. márc. 17. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem könnyű végignézni hogy akit szeretsz szenved(és nem kicsit) és nem tehetsz semmit.Se megállítani nem tudod a folyamatot, se meggyorsítani hogy vége legyen a kinlódásának.
2010. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De ne fessük az ördögöt a falra!

Lehet hogy apukádnak nem áttétes a daganata, és simán meggyógyul( sebészeti beavatkozás, kemoterápia, sugárkezelés segítségével)

2010. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

sajnálom édesapád, a tüdődaganat elég agresszív típus. gondolom nem most derült ki nála. nekem volt a családomban tüdődaganatos ráadásul az eü-ben dolgozom, így vannak tapasztalataim. sajnos. valószínűleg azért sovány, mert már áttétes. ne haraudj, hogy nem tudom szépíteni neked ezt az egészet.

ne a végstádiumon gondolkodj, hanem legyél vele minél többet. készülj fel bármi történjen is. sajnos a végstáádiumban lévő betegekkel már nem lehet beszélgetni, rengeteg morfiumot kapnak fájdalomcsillapításra. azt mondom, hogy legyél vele, támogasd, a többit pedig az idő eldönti.

2010. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre senki nem válaszolt . Anyósomat kisértük végig ezen a nehéz úton . A végén már nem bírt semmit enni , infúzióval tartották életben ( mindent kihányt ) a halála elötti estén kávézacc szerü dolgot hányt , na ez a vég elötti órákban történik csak az egészségügyben dolgozók , hogy megkíméljék a családot ezt nem árulják el .
2010. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Én anyukám nem hányt semmit se az utolsó órában se előtte, és semmi jelét nem láttuk annak hogy távozik közülünk.Nem volt se jobban se rosszabbul
2010. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy szétrobbant apukámnak a tüdő daganata! Ilyenkor mi várható?
2010. márc. 20. 13:26
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Én arra emlékszem, hogy nagyapám palackozott oxigént kapott az utolsó napokban, mivel a légzőfelületének alig pár %-a működött a ráktól. iszonyú. de így is állandóan fulladozott. Utolsó 2 napját már kórházban töltötte, mivel nagyon befulladt. egyik reggel telefonáltak, hogy éjjel meghalt. ne dohányzozzatok:( én is most szokok le, 3 napja nem cigiztem!

24 L

2010. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező

Szerinted mi várható? :(

Különben a kezelőorvos mindent elmagyaráz, ha megkérdezed.

2010. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!