Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki súlyos...

Van itt olyan aki súlyos halálos betegségben szenved? Vagy esetleg a környezetében valaki? Fontoslenne! Kérlek írjatok.

Figyelt kérdés
Szívesen beszélgetnék halálos betegekkel,vagy esetleg olyanokkal akiknek kevés esélyt adtak az orvosok..de ugye remény az mindig van ! Szóval írjatok légyszi! Ha te vagy a beteg,hogy állsz az élethez,szomorú vagy e nap mint nap,vagy már belenyugodtál,egyáltalán bele lehet e? Rólam jövőhéten fog kiderülni,hogy halálos beteg vagyok e vagy sem. A betegségemről kérlek ne kérdezettek,nem szeretnék róla beszélni. Saját egyéni tapasztalatotokra lennék kiváncsi!! Teljesen pánikba vagyok esve,hogy mi lesz,sírógörcseim vannak, 17 éves vagyok még csak:( Állandóan mondogatom anyának,hogy mennyire szeretem,és ő nekem a legfontosabb...most is sírok...És ha kiderül,hogy efféle betegségem van,akkor abba idővel belehalok,mert gyógyíthatatlan:( Rettenetesen félek!!
2011. márc. 22. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak pozítivan állj hozzá!! Kezd el érdeklődni agykontroll tanfolyam után! Emberek tolószékből állnak fel, életük megváltozik! Hidd el, mindig van remény, és a siker is garantált, ha nagyon akarod. Hit, akarat, remény és meg lesz oldva a probléma!!! Nem szenvedek halálos betegségben, hatalmas sok sikert kívánok neked!! Hidd el nagyon szép életed VAN és LESZ is!!!
2011. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Én nem vagyok,az enyém nem halálos és már egy fejműtétel gyógyítható :S

De az egyik legfontosabb barátom 60%-,hogy az!

Csak barátok kellenek és család!

És akkor át lehet vészelni!Még ha az is lesz a vége.

Anyum így halt meg,de végig erős volt!

2011. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!Csak sajnos itt nincs remény ha kiderül...mert max csak hosszabbítani tudják az életem,de a legvége ígyis úgyis halál...ebből még senkinem gyógyult ki..annyira rettegek és sírok most is amikor írok,és az bánt a legjobban,hogy eddig nem éreztettem anyával,hogy mennyire szeretem :'(
2011. márc. 22. 17:21
 4/17 A kérdező kommentje:
apa meghalt 4 éve,esténként beszélek hozzá,hogy segítsen!!!annyira rossz érzés ez a bizonytalanság...
2011. márc. 22. 17:23
 5/17 anonim ***** válasza:
Leírod az emailcímed? Privátban írnék inkább!
2011. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

ON: Figyelj, jelen pillanatban nem hinném, hogy hiszel nekem/ünk, de hidd el, hogy ha pozitívan nézed a világot, sokkal jobb lesz minden. Próbáld meg a lehető legtöbbet kihozni az életedből! Magam nem vagyok halálos beteg, de hosszú ideig voltam mélyen depressziós, sőt számolva, hatszor próbáltam kioltani az életemet, de csak nem sikerült... Mielőtt neked bármiféle szakembert javasolnék, hadd mondjam el, hogy (bár akkor nem láttam be magamnak), de elég durva depresszióm volt, és hogy láttam a barátaimat és családomat kétségbe esve, tudtam hogy ez így nem emhet tovább, és puszta akaraterővel átvészeltem többnyire egyedül.


Vagyis, akármi fog történni, a jó barátok és a családod mindig tot lesznek veled. Miért is jöttem ki a depressziós korszakból? Mert most már arra akarom használni az időmet, hogy a kétségbeesett embereknek segítek.


Tegyük fel, hogy a teszt pozitív lett, vagyis "halálos" beteg vagy. Idézem "akkor abba idővel belehalok,mert gyógyíthatatlan", az a furcsa, hogy vannak emberek, akiknél diagnosztizáltak egy betegséget ami néhány napon belül végzett volna velük, de ők a sarkukra álltak és mint az eddigi EGYETLEN TÚLÉLŐK annak a betegségnek, még ma is boldogan élnek. Ezzel arra célzok, hogy gondolkozz pozitívan, mint már írtam az elején, és képzeld azt, hogy ha ESETLEG bebizonyosodna, hogy valóban benned van az a betegség, gondolkzoz úgy, hogy, "bocsánat Kaszás, de most nem fogok meghalni, hanem túlélem ezt a betegséget, vagyis még várhatsz egy darabig" (ha van humorérzéked) :)


A családot illetően ez szép és jó, de gondolj bele, hogy most "szerintem" jobban bántod az anyukádat mint máskor. Mert az, hogy így folyton próbálsz vele együtt lenni, azt mutatja neki, hogy te már többnyire feladtad és úgy érzi, hogy valamit rosszul csinált.


Ezek persze csak az én véleményeim.


U.I.: ha szeretnél még beszélgetni, írj nyugodtan privibe, és addig is FEL A FEJJEL! :)

2011. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Anya egyáltalán nem fél,szerinte nem lesz semmi baj....én viszont megvagyok győződve róla,hogy márpedig lesz !!:(Kicsit kikészíti a dolog,hogy egyfolytában nyaggatom,hogy adjon puszit meg ölelgessen simogasson stb,de mellettem áll,szóval rosszat nemhinném,hogy tennék neki ezzel.Azért csinálom ezeket mert ha mégis kiderül,hogy beteg vagyok,akkor legalább érezze,hogy mennyire szeretem őt,mert sajnos sokszor buta voltam vele,pedig ő a mindenem!!!!!!!!!!!:(
2011. márc. 22. 17:47
 8/17 anonim ***** válasza:

nem akarok észt osztani itt , de szerintem nem kéne ezzel foglalkoznod amíg nem tudod biztosan , úgyse tehetsz semmit addig , inkább élvezd az életet

anyukád is biztosan nagyon aggódik , csak nem mutathatja ki előtted

amúgy nagyon sajnálom hogy ilyenen kell átesned ilyen fiatalon :(

bocs hogy nem írtam semmi hasznosat, csak valamit akartam

2011. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 inventor48 válasza:
Elkezdtem neked egy aránylag hosszú levelet írni, ami egyszercsak elszállt. Így most rövidre fogom. Mi emberek úgy születtünk, hogy csodákra vagyunk képesek. Képességeink vannak. Öngyógyító erőnk van. És van az akaratunk. Te arról írsz: mit nem akarsz. Tegyél azért amit nem akarsz, és megnyered azt amit szeretnél!!! Nem akarok meghalni = ÉN ÉLNI AKAROK!!! Volt idő, hogy nekem is volt halálfélelmem, és voltak fájdalmaim. Minden este úgy aludtam el; Sokáig élek, nem halok meg, nekem még dolgom van itt a földön. És képzeld el, egyszercsak elmúltak a fájdalmaim, és évek múlva egy vakbélműtét alkalmával, kivettek belőlem egy elhalt, betokosodott daganatot. Aztán sok más érdekes dolog is történt, de ezt majd később elmondom, ha érdekel. Elmondom; hogyan-miképp tudod mozgósítani az immunrendszered. Elmondom azt, miért mondhetjuk azt, hogy kezünkben a sorsunk. Ha megadod a címed küldök neked valamit. Érdekes dolog az élet: születtünk, vagyunk, meghalunk. Hogy meddig élünk? Rajtunk is múlik. Én megpróbálok neked segíteni. Ma este? hogy is alszol el? ÉLNEM KELL!!!! ÉLNI AKAROK!!!! Küldd el az e-mail címed!
2011. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Együtt érzek veled!

Nekem nagyapámról derült ki tegnap, hogy rákos daganata van a prosztatáján, a nemi szervén...

83 éves, lehet a műtétbe is belehal. Tiszta tályog mindene.

Annyira büszke ember, eddig nem ment orvoshoz. Most meg teniszlabda nagyságú daganata van...

Nagyon sajnálom őt, és nagyon szeretem is. Bár úgy alakult, hogy ritkán találkozunk, és magázzuk is a testvéremmel, de tudja, hogy szeretjük. Nagyon aggódok érte...

2011. márc. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!