Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aszthmára cigizés?

Aszthmára cigizés?

Figyelt kérdés
nem tudom mit tegyek..az elmult 3napban sokat cigiztem es aszthmas vagyok..egyik ejjel nagyon nehezen aludtam el mert alig kaptam levegot..es ez az erzes nappal is tartott..letettem a cigit de hiaba teltek a napok nem mult el a fulladozas..nehezen kapok levegot..gyogyszer nem segit csillapitja de ujra elo jon hiaba nem cigizem..mit tegyek?
2015. okt. 24. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

(1) Ezt elszúrtad.

(2) Menj orvoshoz, azért valószínűleg lehet segíteni. De többet tényleg ne cigizz, nem tudom, hogy jutott eszedbe egyáltalán. Megnyugtatásul, kicsi koromban sokszor voltam a nagypapámnál az sűrű dohányfüstös lakásban, de maradandó súlyos bajom nem lett tőle. Azt asztmát a lelki tényezők is nagyon befolyásolják, ha félsz, hogy fulladni fogsz, akkor jobban előjön - most bizony a cigi miatt félsz, így elő is jön.

2015. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az itt a baj hogy jelenleg videken vagyok a baratnommel es az o apukaja allandoan dohanyzik a levego is tiszta rossz es nem tudok mitcsinalni..10nap mulva megyek csak haza..orvos sincs a kozelben
2015. okt. 24. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Oké. Akkor próbálj minél többet a friss levegőn tartózkodni. Menjetek ki sétálni a barátnőddel, ha erdő is van a környéken, akkor oda. Az a szoba, ahol alszol, legyen kiszellőztetve este, ha kimegy a füst és friss levegő jön be, az segít. Valamiért nekem a lefekvés előtti zuhanyzás is segíteni szokott, ötletem sincs, miért, de ha elmegyek zuhanyozni, általában elmúlik a fulladás. Tíz napot túl fogsz élni.
2015. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Symbicortot ajánlom. Azonnal eltünteti az aszthma által keltett fulladozást. Tapasztalatból mondom. Nyáron én is cigiztem és akkor furcsa módon vannak aszthmás tüneteim. 2x egymás után szívj belőle és rögtön jobb lesz.
2015. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Friss levegő jót fog tenni.
2015. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sportolj sokat

Amúgy én is ugyan így vagyok csak nem vagyok rosszul esténként...

Mivel sporttal lehet kicsit javítani rajta azaz kompenzálni..

2015. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!