Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyha valaki nagyon keveset...

Hogyha valaki nagyon keveset dohányzik, az még nem veszélyes?

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 10:12
 1/4 anonim válasza:
Szia! Ahogy a neves tudósok Kazahsztánban megmondták, napi 5 szál alatt még nem egészségtelen. Ugyanezen tudósok bizonyították be, hogy Nő agya akkora mint mókusé. (lsd. Borat)
2015. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit értesz nagyon kevés alatt. Én heti 6-7 szálat szívok el kb, nem egy nagy mennyiség, és van, hogy napok, hetek kimaradnak, szóval nem tartom magam se függőnek, se potenciális tüdőrákosnak, de persze tisztában vagyok vele, hogy az esélyeimen nem javítok. Ennyi kockázat nekem belefér, de ettől még nem lesz egészséges a dohányzás, semmilyen mennyiségben :D
2015. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy nagyon sok keményvonalas dohányos így kezdni.

Pl. saját tapasztalatról is tudok beszélni, de ezt láttam másoknál is.

Kb. 5-6 évig én kocadohányos voltam, és legdurvább esetben fogyott el max 1 doboz egy héten. De volt amikor csak heti 5-6 szál.


Aztán jött egy kicsit stresszesebb időszak életemben, hozzátartozó halála, saját autóbalesetem, cégem csődközeli állapotba kerülése stb.. Na itt elkezdtem egyre többet, aztán a végén már azon kaptam magam, hogy napi 2 doboz elmegy. Ilyenkor már nehéz abbahagyni, mert nagyon durván berögzül minden ezzel kapcsolatos mozdulat, és érzés. Az meg bizony hiányzik egy idő után. Számtalan leszokási kísérlet után, végül áttértem elektromos cigire, azóta azzal jól elvagyok.


Tehát összességében ha keveset dohányzol, az sem egészséges, de nem is annyira veszélyes, de növeled annak az esélyét, hogy hirtelen elszalad veled a ló. Jobb ha az ember meg se adja ennek ezt az esélyt.

2015. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hosszútávon veszélyes, mert úgy járhatsz mint az előző.
2015. nov. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!