Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha fáj a torkom ajánlott cigizni?

MarkXXD kérdése:

Ha fáj a torkom ajánlott cigizni?

Figyelt kérdés
Anti-dohányosokat nem kérek! Az érdekel, hogy rosszabb lesz-e a torkom, ha torokfájással cigizek.

2015. nov. 6. 20:37
 1/7 Argloss ***** válasza:
76%

Sohasem ajánlott cigizni, tekintve, hogy legyengíti a szervezetedet. Ebből kikövetkeztetheted, hogy ezzel elnyújtod a betegségedet, esetleg akár súlyosbítod is.

Viszont ha függő vagy akkor valószínűleg a dohányzástól úgy fogod érezni, hogy jobban lettél, kevésbé fáj stb. Valójában nem így lesz, de a gégerákosan dohányzók is le.. az ilyesmit, mert az elvonási tünetek rosszabbak...

2015. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából én alapból sem szívok sokat, csak az a baj, hogy nekem a tüdőm már 2-3 nap után is el kezd tisztulni, és utána meg rosszabb lesz az egész. Tehát én nem azért gyújtanék rá, mert függő vagyok, hanem azért, mert szeretném az ilyen jellegű problémákat elkerülni.
2015. nov. 6. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem ajánlott mert a seb akár el is rákosodhat, lásd patkánykisérletek.
2015. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na most olyat csináltam, amit nem szoktam, nem 100%-ig hallgattam a válaszokra. Szívtam egy pár slukkot. Jól is esett, meg nem is, de szerintem 4 slukktól nem lesz semmi bajom. Legalább is nagyon remélem. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, nem fogok naponta annyit elszívni, mint nem betegen, csak kb. a 10-20%-át.
2015. nov. 6. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem akármikor bevolt gyulladva a torkom cigiztem habàr kevésvé kivàntam és idáig lekopogjam nem befolyàsolta a gyógyulásom.De csak óvatosan szivd.25l 7éve nagy cigis vagyok sajnos..
2015. nov. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy rosszabbodni fog a torokfájásod, de elég nagy esély van rá. Én kemény láncdohányos vagyok, de betegség esetén 3-4 napig szüneteltetem a dohányzást, és utána is csak enyhébb cigiből szívok pár szálat egy ideig. Hátráltatja a gyógyulást. (Ami után pedig lehet ismét vígan láncban füstölni:D )
2015. nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, egy kis cigi és meg van oldva az egész torokfájás, a füst gyulladás csökkentő, és baktérium ritkító...
2015. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!