Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tanacsok a dohanyzasrol valo...

Tanacsok a dohanyzasrol valo leszokashoz?

Figyelt kérdés

2-3-eve cigizgetek,de csak 1-eve vagyok tenylegesen raszokva. Egyre rosszabbul erzem magam tole,kohogok,sportolaskor faj a tudom,elfogy a levegom.

Napi 10-szalat szivtam!

Esetleg tudtok valamit tanacsolni? Hogy csak ennyi ideig dohanyoztam igy konnyebben fog menni es nem fog olyan sokaig hianyozni?


2015. nov. 18. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Még krónikus dohányosoknál is csak 3 napig tartanak az elvonási tünetek, azt simán ki lehet bírni. Utána még pár hétig jön néha a késztetés, hogy "rágyújtanék", de az egy percen belül elmúlik. Ha B3 vitaminból sokat eszik az ember, az segít.
2015. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogadd meg most, ebben a pillanatban, hogy többet nem nyúlsz cigarettához, akármi is történjék. Jegyezd fel, hogy mikor tetted. Ezután kövesd nyomon ezt az oldalt:


[link]


Időnként nézd meg, hogy milyen előnyeid váltak abból, hogy az elvonási tünetek ellenére sem szívtál egyetlen cigarettát sem. Ez remélhetőleg elég motiváció.

2015. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Igazabol,csak a sok kajalastol meg az idegessegtol,bunkoskodastol tartok,bar a kajat azt meg lehet allni...
2015. nov. 18. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:

-elsőre csak csökkentsd az adagot.

legyen mondjuk napi 3 szál. gondold át hogy mikorra osztod be. mi motiválja azt hogy rágyújts? mikor és miért kívánod a cigit? van specifikus napszak, amikor rádjön?


-mi motivál arra hogy leszokj? tudsz magadnak kialakítani egy "nemdohányos identitást"? mlyenebb ember leszel attól hogy leszoksz?


-aztán ha a csökkentés megy, akkor napi egy szál (mondjuk egy hónap múlva). aztán váltsd ki valamivel.

2015. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző tanácsokhoz:

Van, akinek a fokozatos leszokás megy könnyebben, van, akinek a hirtelen.

A "MOSTANTÓL! abbahagyom" felkiáltások viszont általában nem szoktak működni. A legtöbbször jobban megy, ha az ember előre kitűzi a napot. (Mondjuk egy héttel korábban.)

Ezek nem csak cigire vonatkoznak, hanem minden függőségre.

2015. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán letudod tenni.
2015. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az,hogy csokkentem az nem megy ,ugy vagyok vele,hogy vagy igen vagy nem. Kb. egy hete tervezem komolyabban,hogy leszokok.
2015. nov. 18. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!