Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van valakinek elektromos...

Van valakinek elektromos cigarettával kapcsolatban negatív tapasztalata?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert férjem félig-meddig átállt rá. Tehát most ezt is szívja és a rendes cigarettát is. Csak mióta ezt megvette, azóta azt veszem észre, mintha fulladna. Mármint pl. ha menés közben beszél, hallom, hogy ki van fulladva. Ezt telefonon keresztül hallom csak, de korábban ilyet nem tapasztaltam. Eleinte mikor megvette, szinte csak az e-cigit szívta, és akkor alvás közben szörcsögő hangot hallatott levegővételkor többször is. Valakinek hasonló negatív tapasztalat?

2015. nov. 25. 08:06
 1/7 anonim válasza:
0%
Én is azt mondom, valaki vagy cigizik, vagy nem. Ez az elektromos marhaság csak vicc. Szívjon cigit, vagy hagyja az egészet a fenébe.
2015. nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudok többet róla, csak annyit, amit apukám hallott a rádióban.Azt mondta, hogy semmiképpen ne szokjon rá a családunk egyik tagja sem, erre az elektromos cigire mert rákkeltő hatása van.Még nincs múltja ennek a ciginek, olyan sok tapasztalat nem lehet vele.De valaki, aki feltalálta neki szép pénzt hoz a konyhára.A többi nem számít, csak az üzlet a fontos.Valahogy szabadítsd meg töle a férjedet szerintem.Véletlenül lépj rá a cigijére vagy porszívózd ki az alkatrészeit stb...
2015. nov. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

:DD Ilyesmire gondoltam én is, csak drasztikusabb megoldásra. Egyszerűen kidobom.

Nekem is az a legnagyobb gondom vele, hogy túl új dolog ahhoz, hogy ismerni lehessen a valós következményeit, hatását hosszú távon.

MInden esetre rövid távon úgy veszem észre nem jó. Csak az az érdekes, hogy egy embertől sem hallottam, hogy valami negatívumot tapasztalt volna tőle.

2015. nov. 25. 09:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Első két válaszoló:

Tapasztalatot kértek, és nem véleményt.

Ha felbukkan egy kérdés, amire nem tudtok érdemben semmi értelmeset válaszolni, akkor minek válaszoltok?


Kérdéshez:

Lehetnek káros hatásai az e-ciginek. Csak általánosságban jóval kevesebb mint a hagyományosnak, ami azért nem elhanyagolható.

No meg előfordulhat az is, hogy a férjed allergiás, vagy érzékeny az e-cigi folyadékok egyik összetevőjére, a propilén glikol-ra.


Azonban amit én valószínűbbnek tartok az az, hogy a sima cigitől jött elő a fulladás.

Saját tapasztalatom alapján legalábbis erre gyanakszom.

17 évig dohányoztam, 16 évig nem is volt semmi nagyobb bajom tőle, de aztán elkezdtem én is kicsit nehezebben levegőhöz jutni, meg egyre több lett a hurutos köhögés.


Ettől kicsit megijedtem, majd ekkor váltottam e-cigire.

Én egyik napról a másikra teljes váltást eszközöltem. A fulladás viszont bizony fennmaradt. Végül elmentem orvoshoz, ahol COPD-t diagnosztizáltak nálam.

Az orvos egyértelműen kijelentette, hogy ezt a dohányzásnak köszönhetem, és hogy visszafordíthatatlan.


Azóta nem szoktam vissza, viszont továbbra is e-cigizek. 3 havonta megyek kivizsgálásra, és mióta áttértem e-cigire, az eredményeim jobbak lettek.

Sose leszek olyan mint előtte, de legalább nem is romlik annyira az állapotom mintha folytatnám a dohányzást.


Szóval saját tapasztalatból két dolgot ajánlok:

- Ha előfordul hurutos köhögés, akkor azonnal menjen orvoshoz. S a sima cigiről mondjon le rögtön.

Ha viszont megvagytok győződve arról, hogy nem a sima cigi okozza a tüneteket, akkor próbáljatok ki olyan e-cigi folyadékot ami 95% VG tartalmú, azaz növényi glicerin, és nem tartalmaz propilén glikolt. Lehet, hogy csak arra érzékeny.

- A sima cigiről mindenképp próbáljon leszokni. Inkább szívjon e-cigit, mint azt a fertőt.

2015. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvesztettem, de amíg megvolt jó volt, mentolos meg baconös ízű liquid volt benne. :p
2015. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez is ártalmas, mint a cigaretta. Nem ajánlják leszokásra.

Hogy milyen mértékben káros, az még nem bizonyított, hiszen nem olyan régóta van jelen, mint a cigaretta.

2015. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Van tapasztalatom.

Használtam egy ideig 4-5 éve az akkor még hagyományos cigerettákra hasonlító fajtát, abból egy márkásabbat, ami tényleg jó volt (sajnos nem tudom már mi volt a márkája, de tényleg minőségi darab volt és ugyanazt az élményt nyújtotta, mint a sima cigi). 2 éve is majdnem egy évig e-cigiztem, akkor már tartályossal. Pár hónapja megint vettem, de már a jelenlegi legmodernebbet, egy márkásat.

Lehet, hogy végleg felhagyok jövőre ezzel és a hagyományos cigivel is, mert nem vagyok jól ha túl sok nikotint kapok, egyre kevésbé tolerálom a nikotint, van olyan hogy egy hagyományos cigitől is elszédülök és hányingerem lesz. Csak a füstért meg nem akarok cigizni.


Önmagában az e-cigarettának hívott inhalátor készülék nem káros. Miért lenne az?

A folyadékok lehetnek károsak, amelyeket elpárologtat, elforral a kis kazánban a főtűszál, ha nem bevizsgált gyártótól valók ezek a folyadékok. 50-ből 40 folyafék nem bevizsgált és tartalmazhatnak káros anyagokat. A maradék 10 félét kell megtalálni és azt venni, azok garantáltan nem károsak, kivéve ugyebár a nikotint, és ha folymatosan odaégetve szívja valaki. De odaégetve nem hinném, hogy sokáig szívogatná valaki, mert akkor kibírhatatlan íze, szaga van. A bevizsgáltak is lehetnek károsak, ha valaki allergiás valamelyik összetevőre. Ahogy az ételekre is lehet valaki allergiás.


A rossz löttyök okozhatnak problémákat, ezért is jó, hogy betiltja őket az unió a nyavalyába.

Az is árthat, ha nyakló nélkül szívják és nagyon mélyen nagy slukkal. Ha a fürdőszobában a párás gőzös levegőt beszívod, attól is köhögni lehet és fulladni, ez is hasonló eset.

Lehet allergia is, vagy valamelyik összetevőre, vagy a sok nikotinra. Van aki folyamatosan csak szívja, de ez nem lélegeztetőgép, ugyanúgy kellene használni, mint a hagyományos cigit.

Ritkán kell rágyújtani az ecigire és akkor is csak annyit kell szívni belőle mint a hagyományos cigiből, alkalmanként legfeljebb 10 slukkot. A slukkok ne legyenek hihetetlen mélyek, a nagyon sűrűn füstölő e-cigis témában videó blogolókat nem kellene ebben utánozni. Csak 2 másodperces slukkok legyenek.

2015. dec. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!