Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szép napot. Kíváncsi vagyok...

McFree123 kérdése:

Szép napot. Kíváncsi vagyok milyen a dohányzás. Ha kipróbálom, egyből rászokok és függővé válok?

Figyelt kérdés
Családomban mindenki dohányzik és kíváncsi vagyok mit éreznek miközben dohányoznak...

2015. dec. 7. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem egészen, ez nem olyan mint a heroin.

Ettől függetlenül mindenki egy szál cigivel kezdte.

2015. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor kipróbálod, csípni fogja a szádat belülről a füst és szörnyű íze van. Ha megpróbálod letüdőzni, azaz a tüdőbe mélyen leszívni, akkor köhögés fog el. Rögtön nem lehet rászokni és ez nagyban attól is függ, ki mennyire fogékony az ilyen "társasághoz tartozás" élményre, mert a dohányosok jelentős része ilyen. Én is dohányzó szülők mellett nőttem fel, apám abbahagyta még harmincas éveiben, de anyám haláláig szívta, igaz, idős korában már nagyon keveset. Az öcsém rászokott, engem egyáltalán nem érdekelt soha. Tudom, hogy milyen a szájban a csípős füst érzése, de mindig undorítónak találtam.
2015. dec. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
64%
Fiú vagy lány? Egészséges vagy?
2015. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grodd válasza:
Én egy évig rendszeresen dohányoztam, és bármikor le tudtam volna tenni. Szerintem a "menőség" illetve a "nincs jobb dolgom, gyújtsunk rá" érzés hajtott. De a lényeg, hogy ha olyan helyzetbe kerültem, hogy egy hétig nem gyújhattam rá, nem is hiányzott. Viszontm most már 3-4 éve dohányzom, de sajnos rá vagyok szokva. Most már nem bírnék ki egy hetet. A másik pedig az, hogy a szervezetet alapból termeli a nikotint. Azzal, hogy dohányzol, fölöslegbe beviszed, így a szervezetet rááll arra, hogy nem kell neki termelni, hanem "várja, hogy majd kívülről jön", így rászoksz. Emberfüggő, hogy mennyi idő alatt. De a legvégén ha Te is akarod, hidd el, rá fogsz szokni.
2015. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én akkor próbáltam ki,mikor 15-16 évesen elkezdtem bulizgatni(szüleim egyébként nem dohányosokat és a családban szinte senki).Nagyon rossz volt,marta a számat,büdös,köhögtem tőle,egyszerűen nem is értem,mit szeretnek benne olyan sokan...Főleg nőknél undorító.A rászokás hosszú folyamat eredménye,rajtad múlik,hogy rászoksz e,de ne akarj,nincs benne semmi jó és nem leszel ettől menőbb,sőt én inkább gáznak találom ha valaki csak így érzi érdemi lénynek magát :D 19L
2015. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!