Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt találtam ki, hogy pipázni...

Azt találtam ki, hogy pipázni fogok. Minden érdekel. Milyen pipa jó, mennyibe kerül, Milyen dohány kell hozzá? Mennyi idő egy pipát elpöfékelni? Havi szinten mennyibe kerül ez a hobbi?

Figyelt kérdés
Egészséghuszárok kíméljenek.
2015. dec. 28. 22:46
 1/4 NMihalY72 válasza:
100%

Szívesen válaszolok mint öreg pipás (43/F)... és jó tudni, hogy vannak még rendes emberek :) Ha budapesti vagy, érdemes a József körút 38-ban, a Pipatóriumban kezdeni (a tulaj harmadik nemzedék óta viszi a boltot, a nagyapja kezdte, és légy bátor a kérdésekkel, szívesen segít).

Kezdőként ne vegyél túl drága pipát, így 1 db új pipa kb 4000-be fáj (ezek magyar gyártmányú, úgynevezett diákpipák, gyümölcsfagyökérből készülnek Kiskőrösön).

Saját részről nem szoktam drága dohányt venni: az 1100 Ft körüli áron kapható Black Goldot vagy az ugyanennyiért kapható Jacht Clubot szoktam venni. Nekem ebből havi szinten 5-6 csomag kell.

A pipa tisztításához pipatisztító szál (olyasfajta, mint az üvegmosó kefe, csak igazodik a pipa csatornáinak méretéhez) kell, egy 100-as csomag kb. 1200 Ft. A pipaszurkáló készség 500 Ft körüli mutatvány.

Igazi pipások ugyan azt mondják, szentségtörés öngyújtóval gyújtani pipát, de ezt nem mondom szentírásnak. Benzines gyújtótól az első slukk olyan valóban, mintha egy kétütemű Trabant kipufogóját szívnád meg, a gázos gyújtók nem kímélik a pipa farészeit. Azonban jobban kijössz, ha az egyszerű öngyújtót használod, mint gyufával vacakolnál.

Az új pipa mindig bejáratós legyen, lassan kell elszívni kb 3-4 tömés erejéig, hogy ne égjen ki. Ezalatt „természetes bevonat” keletkezik a pipa kazánrészének falán. A tömés mikéntjét általában magadnak kell kitalálni, előfordulhat, hogy annyira keményre tömöd, hogy bedugul a pipa.

Ami emelheti a költséget: aktívszenes szűrő (kezdőként használtam, de leszoktam róla), egy 50 db-os pakli kb 2000 Ft. Egy ilyen szűrő 4-5 tömést bír.

2015. dec. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régen cigiztem, aztán leszoktam,eltelt pár év, és valamilyen dohányzást szeretnék űzni. A cigaretta már akkor is drága volt, nem még most, ezért gondoltam a pipára. Azt tudom hogy elsőnek egyenes szárú, nem túl drága pipát érdemes vennem, de azért 10-15 ezerig bátran felmegyek a vásárlásnál. Nem tudom hogy szűrőssel kezdjem, vagy szűrő nélkülivel? Tetszenek a hosszú szárú pipák is. Remélem le lehet tüdőzni a pipát is. Akkor azt mondod, hogy havi szinten kijövök tízezer forint alatt?
2015. dec. 31. 21:24
 3/4 terményes válasza:
0%

Rövíden : A dohányzásnak számtalan káros következménye van!

A pipázásnál az ajakrák " boritékolva " Inkább más hobbit találj ki.

2016. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem megmondtam hogy egészséghuszárok takarodj? Nem tudsz olvasni? Húzz már el innen.
2016. jan. 3. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!