Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásra való rászokást,...

A dohányzásra való rászokást, hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés

Utálom magamon a cigi szagát, sőt,másokon is.Nem is a füstöt, hanem azt ami úgy rajta marad az ember kezén, mint illat.

Viszont rászoktam arra,hogy hétvégente, ha elmegyek barátokkal, akkor rágyújtok, inkább csak alkohol mellé, mivel mint nem dohányzó, rádob az alkoholra, egy kicsit megszédít, és úgy jó.De ilyenkor is maximum 2-3 szálat.

Nagyon ritkán alkohol nélkül is elmegy egy-egy szál, de az tényleg ritka.(havi 1-2)

Az összes barátom dohányzik, a családból faterom az aki néha rágyújt, ő is inkább alkohol mellett.Ő veszi is a cigit, de egy doboz kb 2 hétig tart.(én sosem veszek, csak kérek)

Viszont kicsit félek,hogy így fogok rászokni,hogy csak hétvégente, csak 1-1 szál, és mivel az itthoni környezetem tiszta és dohányfüst mentes, ezt szeretném is megtartani, az anyagi részérél meg már ne is beszéljünk.Na meg, az egészség.

21 éves vagyok, tizenévesen "divatból" egyszer-egyszer rágyújtottam, de nem jött be, az inkább csak annak szólt,hogy ne lógjak ki a sorból.

Aztán évekig semmi,de mostanában már nem a divatnak szól, hanem az érzésnek, és így kicsit más.

Van aki így szokott rá?


2016. jan. 19. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagyd abba, és kész.
2016. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez olyan mint este tíz után megenni egy szelet tortát.

Jól esik, ha néha csinálja az ember nem is gond,amíg nem rendszeres.

De, hogy hagyd abba, és sose csináld, ez kicsit...nem túlkomplikált válasz.

2016. jan. 19. 16:00
 3/5 anonim válasza:
olvass utána a pozitiv élettani hatásaira, Én is már jó ideje cigizek de most próbálkozom leszokni, vagyis kicsit viszább venni, és nekem az a tapasztalatom, hogy durva mit csinál a szervezetbe ez a cigi.. én magamon éreztem h 4-8 óra nem cigizés után hogy kezd regenerálódni a szervezet, mind fejben is.. az a durva ha szivok érzem h szétáramlik a nikotin na meg mintha lefogná az agyamnak egy részét, amitől talán nehezebben megy a koncentráció, mintha szürke felhő lenne, ami szerintem a depressziót is elősegiti. Viszont ha visszatartom napokig már a letétele után pár órával érezni h visszaállnak az érzékek, szinesebben látok, érzek olyan illatokat amit azelött sokáig nem, még azt is éreztem h a szobám milyen bagó szagú, úgy hogy idebent nem is cigizek. Amúgy meg szerintem más lefoglaltsággal lehet kiszoritani cigizés gondolatát,motiváció, minél több dolgot kell csinálni hogy ne jusson eszedbe, na meg szerintem összefügg nagyban az élethelyzettől, ha boldog vagy akkor van más öröm forrás és nem is jut eszedbe
2016. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van önfegyelmed nem lesz gond.
2016. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked sincs sok spiritusz a fejedben, ha az túl komplikált válasz, hogy ne gyújts rá. Mert egyrészt ilyen egyszerű, másrészt más megoldás nincs.

21 évesnek mondod magad, de inkább tűnsz 14-nek.

2016. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!