Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan alakul ki dohányzás...

Hogyan alakul ki dohányzás alatt a szájrák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok lány.

Nem kérek semmi oltogatást.

Az lenne a kérdésem hogy én nem dohányzom,de viszont néha szoktam,tényleg nagyon néha egy barátnőm van amikor vele vagyok akkor szoktam csak.

Eddig nem akartam de most egy 2hónapja kezdtem igazából, összesen talán 25szálat szivtam el eddig de soha nemtüdőzöm le.

Az nagy baj?

Mindenki azt mondja ha nem tüdőzöm le szájrákot kapok és azt könnyen lehet kapni, nekem mikor alakulna ki kb? ugye én nemkapok?


2016. jan. 19. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Szájrák ugyanúgy alakul ki akár bármely más rákfajta, nincs ismert kiváltó oka, a dohányzás csak növeli a kockázatot. Tökmindegy hogy letüdőzöd vagy sem, ugyanúgy a szádba is jut belőle. Embertípustól függ. A rák olyan mint az oroszrulett, vagy eltalál, vagy soha.
2016. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt a hülyeséget már akkor is osztották az okos tinik, amikor én voltam kölyök. Az a baj, hogy az összes cigire rákapó tini a baromságokat sulykolja a másik agyába.


A dohányzásról könnyű leszokni, nincsenek elvonási tünetek, ha nem tüdőzöd le is pont ugyanúgy fogsz szájrákot kapni, mintha letüdőznéd.


16 éves vagy, tele mindenféle kamasz problémákkal. De jobban jársz, ha a bagózás helyett sportolni kezdesz, mondjuk bringázni. Megnyugtat és nem teszi tönkre az életed.


Tapasztalt volt dohányos vagyok, nem éri meg odáig jutnod, hogy az ablak alól gyűjtöd a cigicsikkeket, hogy legyen miből egy használható cigit tekerni, mert már nincs pénzed. Még csak egy dobozzal szívtál el, elég tapasztalatot szereztél vele, de jó volt? Most komolyan: élvezed fojtogatni magad füsttel? Vagy sz.r volt és köhögtél és egyáltalán nem érted mitől olyan fú de kúl? Egyáltalán nem leszel tőle több, és a stresszt sem oldja meg, sőt idővel kizárólag miatta leszel stresszes.

2016. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!