Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az nagyon káros ha sokáig (kb...

Az nagyon káros ha sokáig (kb 4-5mp ig) tartom a tüdőben a cigifüstöt?

Figyelt kérdés

Amikor sok ideig nem tudtam rágyújtani akkor szoktam több ideig lent tartani a tüdőmben, az nagyon káros?


16/F

napi kb 10 szálat szívok


2016. jan. 20. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
16 évesen cigizel? És napi 10 szál? Hát te sem vagy normális
2016. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen 16 vagyok és cigizek, de légyszi a kérdésre válastoljatok!!!!

köszi

2016. jan. 20. 16:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha napi egy szálat szívsz el 1 mp-es tüdőben tartással, akkor is káros.

Láttam már olyan tüdőt belülről, aki nem dohányzott, keveset dohányzott, sokat szívott, passzív dohányos volt, elkerülte a dohányosokat. Az utolsó kivételével elég sötét színű tüdőkkel, szájnyálkahártyákkal (de még sorolhatnám tovább) találkoztunk Volt olyan erős dohányos tüdő, aki balesetben halt meg, a boncolásakor nem voltak rákos elváltozásai, de pl. a tüdeje és egyéb szervei megnézésekor kevés időt adtunk volna amúgy is az életének, ha nem halt volna meg balesetben. Van olyan nem dohányzó is, aki tüdőrákban hal meg és soha nem dohányzott. Több esetben az anamnézis felvételekor kiderül, sok nem dohányzó, tüdőrákos dolgozott / sokat tartózkodott olyan helyiségben, ahol dohányoztak (pl. kocsma).

Persze a dohányzás / passzív dohányzás még nagyon sok állapot / betegség kialakulásában "segít".

Ezen kívül számold össze, ha a cigire költött pénzt nem cigire költöd, hanem félreteszed, akkor egy idő után még egy lakás ára, egy kocsi ára is elég szépen kijön jó pár év múlva. Amúgy sem olyan könnyű manapság sem lakáshoz jutni, meg fizetni az esetleg igényelt kölcsönt/hitelt. Érdemes egyszer legalább ezt kiszámolni...meglepődhetünk, de nagyon.

Nem javaslok, egy szálat sem, még letüdőzés nélkül sem. Nem is tudod, hány potenciazavaros, dohányzó férfival találkoztam már én is (a többi betegségről és a szájszagról még nem is beszélve..)

Jobb döntést kívánok.

2016. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az előzőmhöz:

"Láttam már olyan tüdőt belülről, aki nem dohányzott, .." és beteg lett. Őt pl. nem dolgozott füstős helyen, így nem is volt annyira kitéve a passzív dohányzásnak, csak itt-ott, összejöveteleken volt a dohányosok mellett, meg amikor naponta egyszer a munkatársai lementek dohányozni és olyan volt a tüdeje, mint az intenzív passzív dohányosoké.

2016. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen káros, de nagyon büdös is vagy tőle !
2016. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, káros, de igazából úgy van értelme, ha jó mélyen leszívod.
2016. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!