Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az elektromos cigaretta...

Az elektromos cigaretta mennyire káros?

Figyelt kérdés
Károsabb mint a sima cigi? Vagy "egészségesebb"?

2016. febr. 4. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Még egyenlőre nem találták ki az okos emberek:D

Amúgy annyiban jobb a sima ciginél, hogy a papír és a dohány káros égési termékeit ugye nem szívod be, helyette "vízgőzt" lélegzel be

A vízgőz egyébként desztillált víz, glicerin és íz aroma. (plusz nikotin ugye). Tehát égéstermék kontra párologtatott cucc.

Azt még nem bizonyították, hogy belélegezve ez milyen mértékben káros a tüdődre, de a rendes cigihez képest ezerszer jobb. Ha napi egy doboz helyett inkább ecigit szívsz, akkor meg ugye egészségesebb is leszel tőle.

Az, hogy most a dohányboltok rá akarják tenni a mancsukat és ugyanolyannak minősítik mint a rendes cigit, meg kitiltják a zárt helyekről nem jelent semmit. Én az asztmás testvérem mellett ecigit szívok és semmi baja tőle így passzívan akkor se ha egy szobában vagyunk, ellenben ha kijön amikor az udvaron gyújtok rá rendesre akkor köhög, fullad ahogy megérzi a füstöt.

2016. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 -H.- ***** válasza:

Előző.

Ne terjeszd már ezt a vízgőz dumát, még idézőjelben sem. Tudod te is, hogy az nem vízgőz.


Kérdező:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__7533638-m..


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2016. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem jobban mint a szmogos levegő.
2016. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ketteske. Magamnak keverem a liquidet, tudom mi van benne. Nem is tiszta vizgozt irtam, van abban mas is. De attolmeg nagyon csekely mertekben karos. Mibt a vizipipa vagy a belvarosi levego..
2016. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Így van. A szmogtól előbb alakul ki légzőszervi betegséged, mint ettől.


Én a kotyvasztott liquidektől óva intenélek. Kísérletezni lehet vele, de én vásároltam ilyeneket, és kivétel nélkül, mind rosszabb volt, mint egy gyógyszerészeti tisztaságú. volt olyan is, ami pár nap alatt tönkretette a porlasztót, égett, visszafolyt az égett cucc a tankba etc. Biztos találni olyat, aki profi cuccot kever, de ez lutri. Mindig ellenőrzött minőséget vegyél, ismertebb márkát.


Az Oxy-Gain - Mellow Dew folyadékok kiváló minőségűek, én azt szívom egy éve.


Az meg nagy kamu, hogy károsabb, mint a rendes cigi. Persze, hogy ez terjed... A dohánygyártás, nagy biznisz. Valahogy le kell járatniuk az alternatívát. Hogyan fognak így milliárdokat keresni, ha mindenki átszokik. Márpedig ez a jövő, már a filmek is reklámozzák... (Ellen reklám is van)


Nekem még a tüdő gondozóban is azt mondták szívjam ezt, mikor még kezdő voltam. Már folyton köhögtem a rendes cigitől, tavasszal nem tudtam aludni, annyira. Idült hörghurut (bronchitis chronica)

Teljesen megszűnt... Erről ennyit. ;)

2016. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cino2 válasza:
Ha az aromát es a nikontinos alap folyadekot 1:1 arányba keverem lehet valami.problema?
márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!