Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak, hogy mindnél...

Mit csináljak, hogy mindnél egészségesebb legyen a tüdőm?

Figyelt kérdés

Sajnos én hülye 13 évesen, nyáron kipróbáltam elsőnek a cigit. Hát persze rá is szoktam.. most éppen 14 éves vagyok, és elhatároztam, hogy leszokok. Csak hát nem olyan könnyű, és a tüdőm sem az igazi, és ezért szeretnék tanácsokat kérni tőletek, vagy egyáltalán megbizonyosodni róla, hogy a tüdőmnek az egészségét bírnám-e növelni.

Nem vagyok kíváncsi a rosszalló kommentekre, tudom én is.



2016. febr. 23. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A tüdődnek semmi baja. Ha meg nagyvárosban élsz, akkor már szinte mindegy, hogy dohányzol vagy sem, a szmogot nem tudod elkerülni.


Pl Budapesten élő nemdohányzó ember tüdeje ugyan olyan, vagy rondább egy dohányzóénál.


Ha jót akarsz magadnak, akkor legyél sokat szabad levegőn. Persze nem a szmogoson, hanem ha van erdő, liget stb a közelben akkor ott. Végezhetsz még légzőgyakorlatokat és a sport is jót tesz.

2016. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bicaj úszás kondi túrázás bármi jó csak sport legyen.
2016. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. febr. 23. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Úszás! Sokkal intenzívebb mozgás, mint a többi, amit felsoroltak előttem, minden izmod megmozgatja és a tüdőd is igénybe veszi. Egyébként pedig a cigarettázásról nagyon könnyű leszokni, főleg, ha alig egy éve űzöd.

Én 13 éven át dohányoztam, harmadik éve tiszta vagyok és olyan jó, hogy el sem tudom neked mondani.

2016. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos nem olyan könnyű, mivel napi szinten a barátaimmal vagyok, akik végig cigiznek előttem.:) de köszönöm.
2016. febr. 24. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!