Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha már passzív dohányos...

Ha már passzív dohányos vagyok, mennyivel lesz rosszabb ha én is rágyújtok?

Figyelt kérdés
Évek óta passzív dohányos vagyok, sokan cigiznek körülöttem. Egészség szempontjából mennyit ront a helyzeten, ha én magam is néha rágyújtok 1-1 szálra? "Nekem már mindegy", vagy sokat számít?
2016. febr. 25. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat számít.
2016. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs önfegyelmed és rászoksz akkor rosszabb lesz.
2016. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már gyújtottam rá, volt 1 hét amikor végig bagóztam, utána 2 évig semmi, soha nem éreztem őrült vágyat, hogy újra cigizzek, szóval nem szoktam rá, simán csak jól esik alkalomadtán, pár havonta egy szál buliban.
2016. febr. 25. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:

A rászokás nem varázscsapásra megy.

Hanem pontosan úgy ahogy most Te felvázolod.

Először csak kipróbálod, aztán tovább kisérletezel vele. Egy ideig kocadohányos vagy, először csak ismerősökkel 1-1 szál. Összekötöd a jó érzéseket a dohányzással, így amikor magad alá kerülsz, vagy stresszelsz akkor úgy vagy vele, hogy de jól esne most egy cigi. Aztán később már mindig lesz nálad egy doboz, hogy ha kell, legyen. A többit már gondolom el tudod képzelni.


Nálam ez a folyamat kb 1-2 év volt. Azonban ismerek olyat is akinél 4-5év, meg olyat is aki 1hónap intenzívebb cigizgetés után már meg volt őrölve, ha nem volt cigije. Szóval változó, de nem 1-2hét alatt fog kialakulni a függőség.


Abban viszont biztos lehetsz, hogy ki fog alakulni, ha továbbra is kocadohányoskodsz.


S amúgy rengeteget számít, hogy csak passzív dohányos vagy, vagy te is szívod. Ég és föld a különbség.

A passzív dohányzás kicsit fel van fújva, persze ártalmas, igaz.. De azért nem annyira mintha Te elszívnál egy szál cigit, közel sem. Passzív dohányosként csoda, ha más füstjéből 5% bejut a tüdődbe. Ha viszont Te szívod...

2016. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!