Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetséges, hogy nem...

Hogyan lehetséges, hogy nem kívánom a cigit?

Figyelt kérdés
Apám 20 éve szívja, figyelmeztetett még jó régen, hogy eszembe ne jusson kipróbálni mert kívánni fogom. Néhány hete kipróbáltam, azóta bulikban szívom, meg ha iszok. Hét közben eszembe sem jut, most hétvégén meg pl. egy éjszaka alatt elszívtam fél dobozzal, ami lehet egy dohányosnak nem nagy mennyiség, de én azért meglepődtem magamon. Az utolsó szál óta tízegynéhány óra eltelt, és nem érzem azt, hogy hiányzik a cigi. Miért van ez? Ha folytatom, változni fog és kívánom majd?

2016. febr. 21. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy időszak, mikor társaság meg buli kedvéért sokat szívtam, de nem alakult ki függőség nem is tudom most hülyeségnek tűnik, de akkor még arra is kiváncsi voltam milyen az, ha kívánod...de nem jutottam el odáig, szerintem ahhoz folyamatosan naponta több szál kell
2016. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem egyszer-kétszer próbáltak rávenni, hogy kóstoljam meg. Nem ízlett, egészen jól megvagyok nélküle már vagy 70 éve.
2016. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erőltetni kell. Először senki nem kívánja rögtön . Sőt! Még szédül is , hányingere van a legtöbbnek. De pont igy szokik rá mindenki. Én is erős dohányos voltam. Én se kívántam később se. Csak piszkosul rászoktam és szívni kellett. Tehát szépen, lassan te is erőltesd . Akarattal sok mindent eltudsz érni.
2016. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én se szoktam rá a cigire, pedig régebben elég sokat szívtam (főleg a társaság, illetve a feszültségoldás miatt). Később már csak akkor, ha inni mentünk a barátaimmal, józanon szinte már soha, max egy-két slukkot. De onnantól a cigi nekem már csak az alkoholhoz társult, ennek is már jó ideje. Mostanában már akkor se cigizek, ha iszom, egyszerűen nem kell. Néha megkívánom, van is egy fél dobozzal a szekrényemben, de olyankor csak megszagolok egy szálat, és az bőven elég. Furán hangozhat, de eddig ez bevált, és így legalább a tüdőmet se roncsolom. :)


Egyébként nem vagyok alkoholista se, ha az előzőekből ez jött volna le :D Nagyobb időintervallumot fogott át a "történetem".


Ha nem érzed, hogy hiányozna a cigi, akkor ne szívj, mert ki tudja, meddig bírod ki nélküle. Jobb most megállni, mint később szenvedni a leszokással. Ne kísértsd a sorsot.

2016. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van önfegyelmed lehet nem szoksz rá.
2016. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!