Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokást követő pozitív...

Leszokást követő pozitív tapasztalatok? Mivel töltitek a bagózás helyetti időt?

Figyelt kérdés
Valóban boldogabbak vagytok mióta nem cigiztek? Én inkább a depressziót produkálom ha pár napig nem gyújtok rá!
2016. márc. 29. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal boldogabb vagyok. Sokkal többet mozgok, kevesebbet eszem, sokkal jobb a közérzetem. Nem töltöm a cigiidőt mással, nem dohányzom, nincs olyan idő amit valamivel ki kéne töltenem. :D Ha depressziós vagy annak nem a dohányzás elhagyása az oka. Például aki folyamatosan részeg sem azért iszik, mert ha abbahagyná attól boldogtalanná válna.
2016. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amiota me tettem semmi sem jobb de ennek ellenere nem fogok ra gyujtani
2016. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Túlzás hogy leszoktam. Kicsit több mint 48 órája szívtam el a reményeim szerinti utolsó szálamat, de már vannak pozitív tapasztalataim.


Először is, hogy a cigi utáni vágyakozásból fakadó frusztráltságot mozgásra is fel tudom használni. Ha rákívánok a cigire akkor felkelek, kicsit járkálok, fekvőtámaszozom, felülésezek, guggolok, stb. Mivel itthon dolgozom, így ez szerencsére kivitelezhető. Most éppen ezek a mozgások miatt már szabályosan izomlázam van


A második, hogy már 24 óra után is nagyon megjött az étvágyam. Nem, nem az hiányzik, hogy a számmal/kezemmel műveljek valamit, arra ott a fogpiszkálórágás/rugós marokerősítő. Egyszerűen éhes vagyok. (ami nem is baj, egy 10-15 kilót már régóta fel szeretnék szedni, jelenleg 75-80 kiló vagyok kb. 2 méteres magassághoz)


Ebből a kettőből fakadóan ma így keltem fel: Ki az ágyból, mivel marhára kell cigiznem így 20 fekvőtámasz, 20 felülés, 20 guggolással indítottam, majd mivel megéheztem, ezért kimentem a konyhába csinálni egy szendvicset.


Ez eddig úgy nézett ki hogy felkeltem és egy órán belül minimum 2 kávé+2 cigi és jóformán egész délelőtt alig tudtam enni valamit. Azért ez már nem gyengén pozitív eredmény, ha csak az életmódbeli változásokat vesszük.


Ezen felül ismét meg van az az érzés, hogy tele tudom a tüdőmet szívni friss levegővel. Illetve már egy fokkal jobban érzem a szagokat/ízeket.


A negatív tapasztalatok (pontosabban elvonási tüneteknek nevezhető valamik):

-Ma elég korán felkeltem, így is maximum 5 órát alhattam, azt is szakaszosan.

-Éjfél körül elkezdődött a köhögés és a torokkaparós érzés. (elvileg ez a tisztulással jár) Ez miatt rengeteget ittam és este rengeteget kellet wc-re mennem

-Most kezdett el egy kicsit fájni a hasam, gondolom a megváltozott anyagcsere miatt.

-Folyamatosan frusztráltságérzésem van. Bár ezekkel a kis gyors edzésekkel csökkenteni tudom, de nem teljesen. Ez a tipikusan "annyira zavar valami hogy már viszket az arcom" frusztráltság.


Bocsánat hogy kicsit sokat írok, de úgy érzem hogy valamennyire az is segít, ha el tudom dicsekedni az eredményeimet. :D

2016. ápr. 1. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg nem vagy az elvonasi szakasz CSUcsan
2016. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!