Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fiatalok, ti honnan finanszíro...

Fiatalok, ti honnan finanszírozzátok a cigiteket, szüleitek valóban adnak havonta 20-40000 forintot erre?

Figyelt kérdés

Tulajdonképp, havonta mennyi pénzt költötök cigire?

Az egészségügyi kockázatok felmerülnek gondolati szinten bennetek?



2016. máj. 4. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Kiskorúnak nyilván nem. 18 felett meg keresse meg maga rá a pénzt, ha már ilyen hülye, hogy cigizik.


:) LOL Majd a szülő erre pénzt ad?

2016. máj. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gnoomage ***** válasza:
95%

40000?! Te is gondolom marha nagy dohányos vagy...


Suliban egy szálat 30 forintért már megkapsz. Egy átlag dohányos diák 5-8 szálat szív, szünetekben, majd suli után. Ez naponta 150-240 Ft. Egy hét alatt kb 1000 forint, 1 hónap alatt 4000 Ft. Azért akár mennyire akarunk cigi ellenesek lenni, 16-36.000 forintot nem kéne hozzá adni...


Mindenkiben felmerülnek, csak senkit nem érdekel, ennyi erővel otthonról se szabad elindulni mert bármikor elcsaphat az autó...

2016. máj. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

A 30 Ft-os száll az házi sodrású, carbon szűrős filter nélküli, még egészségtelenebb, ha lehet árnyalni.

1 doboz cigi lefelé kerekítve 1000 Ft, bolti áron 1 száll minimum 50 Ft. Miért árulnák 30-ért? Valami még károsabb szemetet árulnak ennyi pénzért.

2016. máj. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Régen volt már, nem volt ennyire drága, de zsebpénzből.

Nem költöttem másra, illetve megesett, hogy osztálytárssal közösen vettük.

Aztán főiskolán már a kajapénzemből és az ösztöndíjból kispóroltam...

most nem tudom, hogy csinálnám, talán 425 ft volt a legdrágább cigi, amit vettem, és már az is nagyon fájt, pedig akkor már dolgoztam.

középiskolában nem, de főiskolán, 18 évesen már simán elment a napi 1 doboz. ha nem volt buli.


egészségügyi kockázatok fel sem merültek egészen addig, amíg terhes nem lettem. akkor letettem. most sem az egészségem miatt nem szívom, hanem mert anyagilag megterhelő lenne. ha lenne felesleges havi 30-40ezrem, simán dohányoznék újra.

2016. máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Én most vagyok 18, körülbelül két és fél éve cigarettázok. Szüleim nem adtak rá soha pénzt, de tudják, hogy szívom. Elég vicces módon eddig a szülinapi, névnapi, karácsonyi ilyen olyan pénzekből szoktam hetente egy dobozzal venni. Fogalmam sincs hogy, de eddig ez így működött mivel kb a félretett pénzemből mást nem nagyon szoktam venni, ha meg elfogy úgyis pénzhez jutok valahonnan :D Így napi 3-4 szállal el szoktam éldegélni hetente. Hétvégén nem nagyon szívom.. nem tudom akkor nincs suli, valamilyen pszichológiai dologból akkor nem nagyon kívánom :D
2016. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Én 17 éves vagyok, heti 7-10 szálat szívok általában, aránytalan elosztásban (hétvégén nem, hétközben is egyik nap 1-et, másik nap 5-öt, kedvtől függően). Ha 10-zel számolunk, az havi 2000Ft. Egyetem alatt valószínűleg majd feljebb fog menni a fogyasztásom, mondjuk napi 10 szál. De töltésből ki lehet hozni ezt is havi 6-7000 körül, az nem olyan vészes szerintem. Egészségügyi kockázatok felmerültek bennem, de szerintem ha nem cigizek, de szeretnék, akkor az ezzel járó stressz is okoz legalább akkora károkat, mint a cigi. Nem tudom miért lettem ilyen, a 16 fős családi körből senki sem dohányzik.
2016. máj. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is csak néhány szálat szívtam de időközben a cigizős haverok társasága miatt egyre többet. Mikor elmentem diákmunkára nyáron hamar rákaptam a nagyobb mennyiségre. Cigiszünet szindróma ahogy apám fogalmaz. Ő is dohányzott régen, már letette.

Manapság napi 1 doboz az átlagom. Valóban sok pénzt visz el de nem szoktam ezen agyalni. Amikor van munkám van cigi amikor nincs munka nincs cigim, vagy kevesebb.

Kockázat nem érdekel. Úgy is szar az élet.

Sulis időben én is zsebpénzből, szülinapi egyéb pénzből. Néha kicsit bizniszeltem a vaterán. Főként legokkal. Abban van pénz. Suliban hol nekem volt pénzen vag cigim hol a haveroknak. Akkor is elszívtam napi 1 dobozzal ha volt.

2016. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Havi 5000 ft-ot költök cigire, szerintem ez nem olyan nagy összeg, simán kijön abból, amit a szüleim tízóraira adnak nekem vagy mikor hétvégén megyek szórakozni. Sőt, még maradni is szokott.

Az egészségügyi kockázatokra nem nagyon szoktam gondolni, majd úgyis leteszem, ha terhes leszek.


19L

2016. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy adott összeg, amit kapok szülinapokra. Én azt elteszem. Nem nyúlok hozzá. Nyárra van, fesztiválokra stb.

Szóval számolj úgy, hogy most 0-án vagyok.

Én csak hétvégén cigizek, hétköznap nem. 1doboz/hétvége az adagom kb.

Ha megyek bulizni anyáék adni szoktak egy ezrest vagy kétezrest (az utóbbi ritka), ha tudom, hogy lesz pénzem jövőhétre valahonnan, akkor bolti, ha nem akkor tölti.

Én inkább cigizek mint iszok és azt az összeget költöm cigire, amit mások üdítőre, csokira, gyorskajára ilyenek.

17/F

2016. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 16 vagyok, és általában hetente veszek 1 dobozzal, azt meg mindig összespórolom valahogy, általában 1500-at kapok 1 héten szóval abból tudok venni.

Az egészségügyi dolgok annyira nem érdekelnek, úgy is szar az élet, meg más egészségtelen dolgokat nem eszem (pl. chips, energiaital), meg mindig vizet iszom.

2016. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!