Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha elszívok egy füves cigit...

Ha elszívok egy füves cigit attól lesz valami maradandó károsodás?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,barátommal ki akarjuk próbálni a füves cigit,csak kíváncsiságból,hogy milyen.Olvastam a neten,hogy agy összekuszálódás,memória,koncentrációs képesség,tanulási készség romlása a mellékhatása,de ez csak rendszeres fogyasztóknál történik meg nem? Ha most elszívunk 1-et attól az égvilágon semmi nem lesz ugye?


Normális válaszokat szeretnék,nem kioktatást vagy beszologatni,koszi :')


2016. máj. 9. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

1 spanglitól még nem fog összedőlni az agyad!

Nyugodtan próbáljátok ki ,sőt ha időnként téptek az sem gond! A hangsúly a mértéken van (mint általában mindenhol)!

MÉRTÉKKEL/ÉSSZEL kell csinálni és akkor nem lesz gond!


Én még emlékszem az első slukkra... Azt sose felejtsd el! ;)

2016. máj. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Szerencse kérdése, 1 spangli is előhozhat rejtett mentális betegséget, pl. pánikbetegséget, szorongást, ami tartósan is megmarad. manapság pedig minden szintetikus xart belekevernek a fűbe is, szóval azt sem tudod, hogy mit szívsz, bármilyen mellékhatása lehet.
2016. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt a videót érdemes végignézni, jól bemutatja a mai droghelyzetet és azt, hogy miért nem lenne kedvem füvezni manapság.

Ugyanakkor nagy valószínűséggel nem lesz bajotok egy slukktól, de garantálni nem lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=AS3j85JXY5w

2016. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rendes fűtől semmi bajotok nem lesz.


Szintetikus vackok fogyasztásából lehet probléma.

2016. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek aki lehúzott 0%-ra ajánlom a linkelt videót, mert ott a téma legnagyobb szakértője beszél erről. Nekem is a drog hozta ki az első pánikrohamomat és sikerült sorstársakkal is megismerkednem. Ettől függetlenül nagy eséllyel egy cigitől nem lesz semmi, de ha mégis, akkor legalább tudtál róla kérdező.
2016. máj. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 0%-os!


A lappangó mentális betegségeket bármiféle ilyen szer előhozhatja ,akár az alkohol is!

Sajnos ahogy manapság egyre inkább kezd elhíresülni a valódi cannabis így sok mindent a számlájára írnak!


Állítólag tudósok megállapították ,hogy azok akik rendszeresen füveznek és bennük van ez a "rejtett" mentális betegség ,sokkal hamarabb felszínre hozta a szer ezen betegségeket! (Pl.: Skizo...)


De nem kifejezetten csak a marihuana javára írható ez le!

MINDEN ami tudatmódosító az ezzel jár(hat)!


Én szerencsére nem sok ilyen anyagba futottam bele (talán ezért is nem mertem kipróbálni a hallucinogén szereket) ,de amit ideáig elszívtam/beszedtem attól ilyen bajom nem lett!

Ezzel minden embernek tisztában kell lennie ,mielőtt akármilyen anyaghoz nyúl!

2016. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig a második válaszadónak igaza van.


Kedves utolsó:

Lappangó mentális betegséget, azért hívják lappangónak, mert lappang. Azaz ott van benned, és ha úgy van kedve előbújhat. Igen, akár az alkohol is előhozhatja, de előfordulhat hogy csak úgy magától, vagy egy rossz élmény hatására jön elő. Szóval itt nem ezen van a lényeg, hanem az esélyeken.


Több kutatás szerint a thc határozottan nagyobb eséllyel hoz elő ilyen lappangó betegségeket, mint az alkohol, vagy cigaretta, vagy akármi.

A hallucinogén szerek meg még nagyobb eséllyel hozzák elő ugyanazt. De egyes MAO gátló szerek is veszélyesek ebből a szempontból.


Tehát, igen, az alkohol is előhozhatja. Vagy egy rossz élmény is, de a fű nagyobb eséllyel.. Egy bélyeg, meg még nagyobbal.


Persze ez mind csak statisztika, és ha a statisztikákat nézzük, akkor egy átlag embernek aránylag kis eséllyel lesz bármi baja 1-2 spanglitól, vagy akár jóval többtől.


Azonban azért nem árt tisztában lenni a veszélyekkel, és figyelni az esetleges jeleit.


Az én ismeretségi körömben 2 emberről tudok akinél ez bejött. Az egyiknél pánikbetegséget, és szorongást hozta elő, a másik meg krónikus depressziós lett.

Hozzá kell tennem, hogy nem vagyok fiatal, és anno csak ilyen körökben ismertem embereket, ahol elég sok z, és egyéb fogyott. Szóval ez a kettő nem is sok ahhoz képest, de azért nem is jelentéktelen.

2016. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés az, hogy mi jobb az emberi elmének hosszútávon, fosni mindentől hogy jaj mi van ha pont beleesek abba a 0.1%-ba aki az első spanglijától pánikbeteggé vált pedig amúgy soha nem lett volna baja, vagy (relatíve ártalmatlan dolgokkal kapcsolatban) néha kielégíteni a kíváncsiságunkat, néha-néha megtapasztalni egy új élményt.


Én azt gondolom, hogy nem jó mindentől félni, és ha valakinek az elméje egyetlen füves cigitől megbomlik, akkor az ha más módon is, de amúgy is megbomlott volna.

2016. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

A felsorolt tünetek, a teljes mentális szétcsúszás akkor jellemző, ha az illető sok sok évig napi szinten fogyasztja. Sok barátom 5-6 éve tolja majd' minden hétvégén, és a világon semmi negatív dolog nem látszik rajtuk.

Egy száltól semmi bajod nem lesz. Mármint nyilván kerül valamennyi kátrány és nikotin és hasonló a szervezetedbe, de ez semmi ahhoz képest, mintha végigmennél Pesten a körúton :D

Arra viszont készülj, hogy lehetséges, hogy elsőre nem fogsz érezni semmit, több ismerősömnek is kellett pár alkalom, mire hatott is rájuk, nekem meg kb 2 évbe telt, addig semmit nem éreztem tőle :D

Vigyázz, hogy ne herbált vegyél, hanem normális anyagot.

Kb ennyi.

2016. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!