Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha az erős szeszes italokat...

Ha az erős szeszes italokat nem tiltották be, akkor az erős cigarettákat miért?

Figyelt kérdés
Szeszes italokból árulnak nagyon erőseket (60-70-vagy ennél több fokosat is), akkor a mostaninál több nikotint tartalmazó cigarettákat miért tiltották be? Mert 0.8-as nikotin felett már nincs is ha jól tudom.

2016. máj. 24. 20:03
 1/6 -H.- ***** válasza:

Szerintem a csökkentés célpontja nem elsősorban a nikotin, hanem a kátrány. Általában a kettő mértéke együtt változik.

Egyébként ez így megy már régóta. Az 1950-es években az átlag cigik 40 mg kátrányt és 3 mg nikotint tartalmaztak, azóta ez folyamatosan csökken. Akkoriban a filter is ritkaság volt.

2016. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kátrányt azt jó is, hogy csökkentették, de a nikotint nem értem miért. -De persze mindenki találhat magának valami alternatívát ha erős cigit szeretne (pl leveszi a szűrőt).- Nem okoz akkor függőséget, ez oké, de akkor szeszes italokból miért van mégis mindenféle erősségű?
2016. máj. 24. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az erős szeszesitalokat nem arra taláálták ki, hogy bárki is tisztán igya őket, hanem, hogy koktélokat keverjenek belőlük.

Egyébként bárminek a betiltássa csak a legvégső esetben egészségügyi okokból történik.

2016. máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni, sohasem, kedves 3-as. A dohánylobbi gyengébb lábakon állt, mint az alkoholé, és valahol engedni kellett a követelőzésnek.
2016. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Mert az alkoholisták jellemzően egyáltalán nem ezeket veszik, szóval ha ezzel akarnának változást elérni, akkor 10-15% fölött minden italt be kellene tiltani. Nagy változás akkor sem történne, mert a leglecsúszottabb alkoholisták gyakran 10%-os ocsmány flakonosbort isznak, és köszönik szépen, az is jól butít, csak többet kell pisilni. A 60-70 fokos bolti töményeket szombat esti hülyegyerekek és mazochisták szeretik tisztán bekapkodni.


A 35 fokos röviddel semmivel nem nehezebb adott mennyiségű alkoholt bevinni, mint 70 fokossal. Ha 3 deci helyett 6 decit kell innod, az semmin nem változtat. Egy nap alatt ötször a halálba ihatod magad 25 fokossal is, simán beléd fér annyi. Eközben viszont egy klasszikus lándohányos egész nap szívja a legerősebb cigit, tehát a cigi erősségével valamennyire szabályozható a maximum bevitel.


(Egyébként lehet, hogy le vagyok maradva a témában, de tényleg tiltott az erős cigi, vagy csak abból következtetsz, hogy nem találsz? Ez simán lehet olyan húzás is, mint a 19 százas doboz: „vegyél többet”.)


„A kátrányt azt jó is, hogy csökkentették, de a nikotint nem értem miért.” – azért, mert a kettő együtt jár, pontosabban a dohánytól függ. A 0,8 nem azt jelenti, hogy ennyi nikotin van bene, hanem azt, hogy egy meghatározott (átlagosnak tekintett) intenzitással elszívva ennyi jön belőle.

2016. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát a kérdés a forgalomban lévő cigarettákra vonatkozott, tudom hogy ha valaki erősebbet akar simán tekeri és szűrő nélkül szívja. :D Köszönöm az értelmes válaszokat.
2016. máj. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!