Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mik vannak egy e-cigi porlaszt...

Mik vannak egy e-cigi porlasztójában?

Figyelt kérdés

Annyit tudok hogy a porlasztót az akkumulátorral össze kell csavarni, és működik az e-cigi. Viszont azt nem értem, hogy mi megy tönkre a porlasztóba, amit rendszeresen cserélni kell. Kazán, fűtőszál, stb?

Tegyük fel hogy veszek egy komplett e-cigit. Feltételezzük, hogy annyit szívom hogy havonta kell karbantartani. Ekkor miket kell kicserélnem rajta? Az egész porlasztó fejet, a kazánt, vagy a fűtőszálat?

Valaki el tudná nekem magyarázni?



2016. jún. 2. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A kazánban(porlasztóban) található a fűtőszál. Ha ügyes vagy és olyan kazánt vettél amiben támogatott az otthoni fűtőszál csere akkor elég a kazánban a szálat cserélned.

Kezdőknek egyszerűbb venni egy új kazánt a meglévő tartályhoz. A tartály maga többe kerül mint a kazán szóval no para nem nagy tétel. Havi 1000 forint.

2016. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van maga a tank ugye, abban meg porlasztófej (atomizer) . A porlasztófejben meg van egy vékony huzalból tekercselt "coil", és a coilba meg belehúzva, vagy ráhúzva vatta.


A vatta felszívja a folyadékot a tankból, és a coil-hoz vezeti. A coil felmelegszik, és így a folyadék forrni kezd, azaz gőz képződik, amit szipkán keresztül beszívsz.

Ugyebár a coil, azaz tekercs felforrósodik, ami egy idő után azt hozza magával, hogy bekokszolódik. Lerakódik rá egy barna, vagy feketés koksz réteg. Főleg emiatt kell rendszeresen cserélni a coil-t, vagy ha nem javítható (RBA) porlaszótfejről van szó, akkor cserélni az egész porlasztófejet.


Porlasztófejet akkor is kell cserélni, ha száraz slukkolás történt. Azaz nem volt elég folyadék a vattában, és mégis szívni próbáltad. Mert ilyenkor megég, elszenesedik a vatta, ami nagyon-nagyon kellemetlen ízt képez.


Az RBA azaz javítható porlasztófejeknek az az előnye, hogy nem kell megvenned az egész fejet, csak kicseréled a huzalt, meg kicseréled a vattát, összerakod, és utána mehet is. No meg RBA-nál kikísérletezgetsz a számodra leg-megfelelőbb konfigurációval. Ugyanis létezik ezer féle huzal, amit ezer féleképpen lehet tekercselni, továbbá van ezer féle vatta, amit ezerféleképpen tudsz belehúzni, vagy rátekerni.

2016. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megjegyzem az rbahoz, hogy én még nem találkoztam olyan nem rba kazannal amit nehéz lett volna felújítani.
2016. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 -H.- ***** válasza:

Akkor nézz meg egy Gemini Dual Coilt :)

Az Aspire fejek sem arról híresek, hogy olyan könnyű lenne felújítani őket.

2016. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cubis fejei sem egyszerűek, no meg azt is megnézném, hogy egy aerotank-hoz valót hogy csinálsz újra. :D
2016. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnézheted de youtuben is találat hozzá videókat, dual coilt valóban nem csináltam, szerencsére egy ismerősöm sem vesz kicsi dualcoilos kazant. Aspire még kanger fejek kifejezetten egyszerűek, csak egyszer kell sikerulnie aztán mindig fog.
2016. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!