Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elméleti kérdés! Legálisan be...

Elméleti kérdés! Legálisan be lehet hozni így cigarettát más európai országból?

Figyelt kérdés

Ugye 18 életévet betöltött személyek már hozhatnak be magukkal külföldről az országba egy megadott mennyiségű cigarettát.Na most az érdekelne,hogy fejenként ez a cigarettamennyiség hány dobozt jelent?

Mert pl ha egy jókora csapat egy kisbuszban összezsúfolódik és mindenki hoz annyit amennyit legálisan lehet akkor azért lényegében több fordulóban sem jelent büntetést.

Jól gondolom?


Ez így talán még meg is érné ha a határszakasz mind két oldalán lenne valaki aki a megvásárolt cigarettát adja,és aki itthon átveszi.

Csak ezen gondolkoztam ma egész nap,most hogy gép elé kerültem gondoltam kiírom ezt a kérdést mert kíváncsi vagyok a következményekre.



2016. jún. 5. 16:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Na meg persze arra hogy a hivatalos részen kívül ti hogyan vélekedtek erről?

Használható kommenteket zöldezek!

2016. jún. 5. 16:30
 2/5 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy sokra mesz a valaszommal, de azert megprobalom. en ugy tudom, ( legutobbi tajekozodasom alapjan), hogy 200 szal cigaretta ami legalis.( legalabbis nalunk) ugye ez nem tul sok mennyiseg, ha 19 szalas dobozokrol beszelunk. ( ahol en elek, itt 20 szalas a cigi ) . masreszt, nem tudom mennyibe kerul pl szlovakiaban a cigaretta, de a tobbi korulottunk levo orszagban eleg borsos aron aruljak, tehat a hasznodat gyorsan benzinpenzre kolthetned. sokadreszt, bizonyara szova tennek a hataron, ha oda vissza jarkalnatok sokan, biztos, hogy gyanusnak tartananak, es buntetest is kaphatnal erte, ami mar szinten azt mutatja, hogy nem igazan eri meg ezzel foglalkozni.

egy kicsit mas, de ugyanigy hataron valo atvitel: en svajcban elek, itt eleg szigoruan figyelnek erre az " ausztriabol jott cigi mennyisege / fo" forgalomra, ha tobb van nalad hazafele, mint ami engedelyezett, azt elkobozzak, ha tobbszor elofordul, birsagra is szamithatsz.

olvasd el pl ezt, de tobbi orszagot is megtalalod:


[link]

2016. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2016. jún. 5. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
szerbiából pl 2 dobozzal (40 szál) lehet áthozni vámmentesen a határon, ha jól tudom.
2016. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!