Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 50-100 ml alapfolyadékba...

50-100 ml alapfolyadékba mennyi aroma szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni egy 500ml-es (50pg/50vg arányú) alapfolyadékot,és hozzá egy 10ml-s red usa mix dohány ízű,és egy 10ml-s csoki és rágógumi ízű aromát.


Sokszor láttam azt,hogy 1,5-5% aroma mennyiség kell az alapfolyadékba. De nem láttam hogy pontosan mennyi alap folyadékba kellene ez a pár százaléknyi aroma?



2016. jún. 6. 08:07
 1/4 -H.- ***** válasza:
100%

A százalék akkor is százalék, ha húsz milliliterbe teszed bele, és akkor is, ha három hektoliterbe. Mi a baj pontosan?

Fogod az 500 ml alapleved, eldöntöd, hogy mennyit akarsz bekeverni belőle. Ha mondjuk akarsz 100 ml Usa Mixet, akkor megnézed, hány százalékban kell bekeverni az aromát. Ha nincs megadva a webshop oldalán, akkor utána kell járni, de ehhez pontosan kell tudni, melyik gyártó melyik aromájáról van szó.

Ha az van megadva, hogy pl. 3-5% aroma, akkor eldöntöd, hogy honnan akarsz indulni, most legyen mondjuk 4%. Lehetne 3% vagy 5% is rögtön.

Azt is tudni kell, hány mg-os az alapleved, és hány mg-os liquidet szeretnél.

Ha mindezt tudod, elmész ide, letöltöd, beállítod, keversz: [link]


Vagy ezt: [link]

2016. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze ez teljesen logikus,csak az nincs feltüntetve sehol sem,hogy az aromák hány százalékát értik alapnak.

Pl az aroma 3-5%-át öntsük bele 100ml alapfolyadékba. De úgy is lehet érteni,hogy csak 10ml alapfolyadékba.

Ezért kérdeztem meg itt,hátha valaki tudja hogy az aromák alap százalékos higítása hány ml alapfolyadékhoz kell.

2016. jún. 6. 08:44
 3/4 A kérdező kommentje:

Közbe letöltöttem a kalkulátort,és már látom hogy ezt is ki írja.

pl:nikotinmentes alaplé 100ml 50pg/50vg

3%-os dohány aroma 3ml.


Én pedig ezt szerettem volna tudni,hogy 10ml nikotinmentes alapléhez mennyi aroma kell,de most már látom,hogy 0,30ml,hogy ha 3%-os az arány.

2016. jún. 6. 08:52
 4/4 -H.- ***** válasza:
100%
Ja, akkor legközelebb úgy tedd fel a kérdést, hogy hogyan kell százalékot számolni :)
2016. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!